شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

فولاد هفت
پروفیل z

پروفیل Z 

بر اساس تقاضای مصرفی و نیاز مصرف کنندگان در صنایع مختلف، پروفیل های باز در ابعاد و ضخامت های متفاوتی تولید می شوند. پروفیل های باز به طور معمول برای چارچوب درب های چوبی، ام دی اف و قاب دور پنجره کاربرد دارند. پروفیل های زد را با نام فولاد با پوشش ضد رطوبت نیز می شناسند.

پروفیل های باز با مقطع Z در سقف سالن های بزرگ همانند سالن های ورزشی، پارکینگ ها، سوله و انبار کاربردهای فراوانی دارند. پروفیل Z انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها با توجه به ضخامت و ارتفاع و همچنین ورق تولیدی قیمت های متفاوتی دارند. از انواع ضخامت ها در پروفیل زد می توان به ضخامت ۲/۵ و ۳ میل اشاره نمود که از لحاظ ارتفاع در بازار به پروفیل های ۱۶ ، ۱۸ ، ۲۰ و ۲۲ سانتی تقسیم می شوند.

محصولات فولادی در صنعت ساختمان  در موارد بسیاری کاربرد دارند ، به همین خاطر است که به شکل های مختلفی ساخته می شوند تا در هرقسمت از سازه به بهترین شکل ممکن استفاده شوند و حداکثر ظرفیت باربری این محصولات بهره گیری شود ، مانند پروفیل z آلومینیوم . پروفیل Z یکی از پرمصرف ترین انواع پروفیل ها هستند که در صنایع مختلف کاربرد بسیاری دارند. این پروفیل را با نام فولاد با پوشش ضد رطوبت نیز می شناسند.

 

 پروفیل z

پروفیل ها درکشورهای متفاوت تمام جهان، با استانداردهای متفاوتی تهیه و  ساخته می شوند. دربسیاری از کشورها از جمله ایران پروفیل ها بر اساس استانداردهای اروپایی تولید می شود. پروفیل Z نیز مطابق با استاندارد اروپایی است و در بازار ایران خرید و فروش می شود.

این پروفیل ها در ابعاد سفارشی و مد نظر مشتری تولید می شوند و امکان انواع برش کاری و سوراخ کاری بر روی پروفیل وجود دارد. تمام نقاط موجود در پروفایل را می توان با استفاده از ابزار های 3 بعدی پروفیل سوراخ کرد. پروفیل Z می تواند به طول حداکثر 16000 میلی متر ، جان 400 میلی متر و بال 100 میلی متر و با سختی st52 تولید شود.

 

پروفیل z

 

 

کاربرد پروفیل زد (z)

به طور کلی از پروفیل های باز می توان برای نبشی، تیرآهن، تسمه، میلگرد و غیره استفاده کرد. قطعاتی مثل لوله، قوطی، پروفیل های درب و پنجره، پروفیل PVC و غیره جز پروفیل های بسته می باشند. از پروفیل ها استفاده های گوناگونی در ساختمان سازی، صنعت درب و پنجره سازی، نرده های کنار خیابان ها وغیره می شود.

همانطور که گفته شد پروفیل های Z از نوع پروفیل های باز هستند و بیشتر در ساخت سقف ها و ستون ها و تیرک ها کاربرد دارند. دلیل استفاده آن این است که در این قسمت ها شکستگی وجود ندارد و پروفیل به صورت صاف و مستقیم قرار می گیرد.

پروفیل Z به عنوان المان های استقامتی و کمکی در صنعت ساختمان سازی، سازه های صنعتی، سازه های فولادی، سیستم های اتوماسیون، صنایع الکترونیک و غیره استفاده می گردد.

پرلین زد برای تیرک ستون ها، پروفیل نما در ساختمان سازی، سازه های صنعتی (به عنوان تکیه گاه)، تیر و خرپا در سازه های فولادی غیر صنعتی (مانند سازه های فلزی سبک، انبار ها، آشیانه های هواپیما ها، طویله ها، ایستگاه های سوخت رسانی، ایستگاه اتوبوس، ترن هوایی)، سقف های کاذب، قاب های درب و پنجره، سقف و کف استفاده می شوند.

 

 

پروفیل z

 

انواع پروفیل زد

پروفیل های Z در سه نوع گالوانیزه، آلمینیومی و PVC ساخته می شوند.

 • پروفیل Z سوراخ کاری شده
 • پروفیل خرپا
 • پروفیل نما
 • پروفیل نواری Z
 • پروفیل سقف
 • پروفیل سازه های فلزی سبک
 • پروفیل اسکلت

مزایای پروفیل زد

مزیت‌ های استفاده از پروفیل زد به صورت زیر می باشند:

 • به علت توان بالای این پروفیل در تحمل بار، ساخت و ساز توسط این پروفیل ها در مقایسه با قطعات فلزی سنگین تا ۴۰% می تواند باعث صرفه جویی در هزینه ها شود و همچنین کاهش وزن ساختمان ها را در پی دارد.
 • به دلیل فراوانی و راحتی در تولید، حمل و مونتاژ، استفاده از پروفیل ها با اعتماد، سرعت و صرفه بیشتری انجام می گیرد.
 • ساخت با این پروفیل ها به ویژه در کشور های پیشرفته و مخصوصا زلزله خیز مناسب ترین روش ساخت می باشد.
 • نصب و باز کردن آن بسیار آسان است.به همین علت بررسی و ارزیابی کیفیت و عیوب آن نیز به راحتی قابل انجام هستند.
 • سازگار با محیط زیست می باشد و قابلیت بازیافت دارد.

تولید پروفیل Z

پروفیل زد نیز مانند دیگر پروفیل ها معمولا از ورق های سیاه یا گالوانیزه تولید می شوند. همانطور که در بالا گفته شد پروفیل ها در ابعاد و وزن های مختلفی موجود هستند که با توجه به سفارش ها، ضخامت و طول آن ها تعیین می گردد.

در نتیجه پروفیل زد با استفاده از دستگاه پرس بریکت و رول فرمینگ تولید می شود. پس از آن با وسایل حمل و نقل مناسب به انبارهای مخصوص منتقل و جهت عرضه در بازار آهن نگهداری می شوند. از مهم ترین کارخانه هایی که در حال حاضر خط تولید این نوع پروفیل را در اختیار دارند می توان به لوله و پروفیل حدادگستر، سریر صنعت امیر، صنعت کرن و غیره اشاره کرد.

مشخصات فنی پروفیل زد

دلیل اینکه در هنگام خرید پروفیل زد، مراکز گوناگون قیمت‌های مختلفی را به شما اعلام می‌کنند، احتمالا متفاوت بودن مشخصات فنی پروفیل Z است. این مشخصات روی قیمت پروفیل زد اثر می‌گذارند.

این پروفیل از نظر ظاهری دارای سه ضلع است. این اضلاع درست مانند حرف انگلیسی Z در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. در ادامه اضلاع مختلف این پروفیل را معرفی خواهیم کرد:

ضلع جان

ضلع میانی این پروفیل، جان نام دارد و ضخامت و طول آن، روی نوع کاربرد و میزان مقاومت این پروفیل اثر مستقیمی می‌گذارند. از این رو، به مشخصه ارتفاع ضلع جان در هنگام خرید پروفیل زد حتما باید توجه داشت. ارتفاع جان این پروفیل مطابق با استانداردهای جهانی می‌تواند بین 14 تا 30 سانتی‌متر باشد. بهتر است بدانید که خرید پروفیل زد 16، 18، 20 و 22 در بازار بسیار بیشتر از سایر پروفیل‌هاست.

 

ضلع‌های بال

با اینکه اندازه ضلع جان پرلین زد مهم‌ترین مشخصه آن به شمار می‌رود؛ اما نباید از نقش دو ضلع دیگر پروفیل که بال نام دارند، هم غافل شد. چرا که در بازار قیمت پروفیل زد بر مبنای وزن کلی این پروفیل اعلام می‌شود.

مشخص است که ضخامت و طول دو ضلع بال این پروفیل، روی وزن کلی آن اثر می‌گذارند. در نظر داشته باشید که در انتهای بال‌ها دو لبه کوچک هم در این پروفیل‌ها دیده می‌شود. در نتیجه به طور کلی می‌توان گفت که مشخصات فنی این پروفیل روی تعیین قیمت خرید پروفیل زد موثر هستند.

برند پروفیل زد

از دیگر عوامل موثر بر قیمت پروفیل زد، برند پروفیل است. پروفیل‌های زد در ایران توسط کارخانجات و کارگاه‌های متعددی تولید می‌شوند. هر کدام از این تولیدکنندگان از مواد اولیه و دستگاه‌های متفاوتی استفاده می‌کنند که روی کیفیت نهایی محصول اثر می‌گذارد.

بنابراین یکی از دلایلی که مراکز مختلف قیمت زد را متفاوت اعلام می‌کنند، به کارخانه‌ تولیدکننده و برند پروفیل برمی‌گردد. پس در هنگام خرید پروفیل زد حتما به برند آن دقت داشته باشید.

روش تولید پروفیل زد

یکی دیگر از عواملی که به شدت روی کیفیت و قیمت پروفیل زد اثر می‌گذارد، شیوه تولید آن است. برای ساخت این پروفیل از دو روش نورد گرم و نورد سرد استفاده می‌شود.

پروفیل‌هایی که به روش نورد گرم ساخته می‌شوند، در کارخانجات مجهز و با دستگاه‌های دقیقی به دست می‌آیند. در صورتی که پروفیل‌هایی تولید شده به روش نورد سرد دقت و کیفیت ساخت پایین‌تری دارند. به همین دلیل قیمت پروفیل زد تولید شده به روش‌ نورد گرم در بازار بالاتر از قیمت خرید پروفیل زد سرد اعلام می‌شود.

 

پروفیل z

 

قیمت روز پروفیل زد

قیمت روز پروفیل زد همان طور که گفته شد به صورت روزانه توسط تولیدکنندگان در سایت‌های آنلاین و یا کانال‌های تلگرامی اعلام می‌شود. قیمت پروفیل زد می‌تواند بسته به نوع آن، قیمت مواد اولیه ورق فولادی، قیمت آهن در بازار و هم‌چنین بالا و پایین شدن قیمت دلار و ارز به صورت روزانه متغیر باشد.

انواع  پروفیل زد

پروفیل زد از لحاظ سایزبندی، ضخامت، ارتفاع و وزن هر شاخه، دسته‌بندی می‌شوند که به صورت اختصاری به آن‌ها می‌پردازیم:

بر اساس ارتفاع

این محصولات بر اساس ارتفاع بین 140 تا 300 میلی‌متر هستند. پروفیل زد 16، 18،20 و 22 که میزان ارتفاع آن‌ها به سانتی‌متر را مشخص می‌کند از پرمصرف‌ترین نوع هستند.

بر اساس ضخامت

ضخامت تقریبی در بازار داخلی بین 2 تا 5 میلی‌متر است.

بر اساس وزن و طول شاخه

طول شاخه‌ای این محصول با مقدار 6 متر و وزن هر شاخه بین 32 تا 52 کیلوگرم است.

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

راهنمای خرید

پس از استعلام و بررسی قیمت محصول توسط شما با توجه به لیست قیمت قرار داده شده در سایت، کارشناسان فروش فولاد7  ، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش شما را در به صورت پيش فاكتور به اطلاع شما می‌رساند.

چند نکته در هنگام خرید

 تمامی میلگردهای فولادی با آنالیز و بررسی دقیق توسط آزمایشگاه های معتبر کشور در حضور کارشناسان ما و شما مشتری گرامی ارائه می شود.با توجه به نوسانات بازار، برای اطمینان از قیمت نهایی محصول، با کارشناسان فولاد7  در تماس باشید

Call Now Buttonاستعلام قیمت