شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

فولاد هفت

پروفیل استیل

پروفیل استیل

پروفیل چیست ؟

یکی از پرکاربردترین مصالح در صنعت مصالح فلزی هستند که با توجه به آلیاژ و ویژگی های هر نوع در بخش های مختلفی در صنعت ساختمان سازی برای ساخت درب و پنجره , نمای ساختمان , لوله نرده و حفاظ , دکوراسیون داخلی ساختمان و…. مورد استفاده قرار می گیرند گونه ای از این آلیاژ فلزی پروفیل ها هستند که ازجنس چدن , آلومینیوم و یا استیل تهیه می شوند پروفیل به مفهوم  ثابت بودن یک مقطع  در طولی مشخص می باشد.

این محصول در دو دسته ساختمانی و صنعتی  در انواع پروفیل باز و پروفیل بسته و در  سه نوع ساختمانی , کامپوزیتی آلومینیومی و کالوانیزه تولید می شوند  و بیشترین کاربرد پروفیل ها در پروفیل استیل 304  و 316  و پروفیل های آلومینیومی درب و پنجره و همچنین قوطی پروفیق آهنی این روزها دیده میشود.

 

معرفی پروفیل ها

پروفیل ساختمانی

این نوع در صنعت ساختمان سازی استفاده شده و برای ساخت درب و پنجره آلومینیومی منازل کاربرد داشته نوع ساختمانی شامل سه شکل نورد گرم , نورد سرد و مرکب که این مدل از پیوستن نورد سرد و گرم به وجود می آید .

پروفیل صنعتی

این نوع در صنایع گوناگون چون خودرو سازی در اشکال مربع و مستطیلی استفاده می شود در این نوع تولید خصوصیات الکتریکی و مکانیکی بسیار مهم بوده و دانش فنی تجهیزات حرف اول را می زند  .شرکت فولاد هفت ارائه دهنده انواع پروفیل از جمله پروفیل های گالوانیزه ، پروفیل Z و پروفیل آلومینیوم می باشد ، جهت تهیه و استعلام قیمت روز پروفیل استیل و انواع آهن آلات با کارشناسان فروش شرکت فولاد هفت تماس حاصل فرمایید.

پروفیل کامپوزیتی

این مدل در برابر نوع معمولی در برابر خوردگی از مقاومت بالایی برخوردار است و در برابر ارتعاشات و زلزله و شرایط آب و هوایی بد از طول عمر بالاتری برخوردار است پروفیل کامپوزیتی یکی از بهترین انتخاب ها برای مناطق زلزله خیز کشور می باشد.

پروفیل آلومینیومی

این نوع  اغلب به رنگ سفید بوده برای ساخت درب و پنجره استفاده شده و باعث هدر رفتن کمتر انرژی می شوند .

پروفیل گالوانیزه

برای مقاوم سازی درب و پنجره های یو پی وی سی استفاده می شود این نوع دارای استحکام و مقاومت بالا در برابر فشار های جوی می باشد ضخامت ان از یک تا دو میلیمتر شروع شده و هرچه پنجره بزرگتر باشد به ضخامت پروفیل ها نیز افزوده می شود .

 

پروفیل استیل

 

پروفیل ها چه کاربردی دارند ؟

نوعی دیگر از پروفیل ها که به پروفیل بسته معروفند در ابعاد 60 در 60 , 270 در 270 , 100 در 40 با ضخامت های 2.5 و 8 میلی متر تولید می شوند کاربرد پروفیل های مربع و مستطیل  عبارتند از

 • ساخت در و پنجره آهنی
 • صنعت راه سازی و ساختمان سازی
 • نرده کشی پیاده رو ها , خیابان ها و دیوار کارخانه ها
 • ساخت حفاظ و نرده درب و پنجره
 • استفاده در صنعت خودرو سازی
 • تولید پایه میز و صندلی
 • تولید کرکره مغازه

کاربرد پروفیل های باز که به سطح مقطع Z  معروفند عبارتند از

 • ساخت سقف سوله ها
 • ساخت سالن های ورزشی بزرگ
 • ساخت انبار ها و پارکینگ ها

گروهی دیگر از پروفیل ها نوع نبشی و ناودان بوده شکل این سازه به صورت V و L  است که به روش نورد سرد تولید شدهو مقاطع نبشی آن در ابعاد 20 تا 50 میلی متر و ناودانی در ابعاد 10 , 12 و 18 میلی متر می باشد

 • تولید انواع قالب های فلزی
 • تهیه و تولید چهار چوب برای درب های آهنی بزرگ
 • ساخت چهارچوب های آهنی

تولید پروفیل

پروفیل های ساختمانی به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم تولید می شوند

 

روش مستقیم

در این روش نوار به دلیل عبور از مابین قالب های بالا و پایین در کنار هرزگردها شکل گرفته و دو لبه آن توسط جوش های فرکانسی جوش خورده و در بخش سایزدهی شکل می گیرند سپس توسط اره اتوماتیک در فاصله های 66 متری برش و بسته بندی می شوند در ماشین کاری و عملیات حرارتی این نوع نیاز به دقت بالا است مزایای استفاده از روش مستقیم شامل ابعاد دقیق , خطوط جوش ثابت, کیفیت بالا و کم بودن انحنای سطح می باشد .

روش غیر مستقیم

در روش غیر مستقیم نوار فلزی به کمک یکی از روش های شکل دهی لبه ای , شکل دهی مرکزی و یا شکل دهی به کمک شعاع به لوله پروفیل تبذیل و به شکل مد نظر تبدیل می شوند تنوع محصولاتی در روش غیر مستقیم بیشتر بوده و اما لوله های تهیه شده با این روش پیش از برش با استفاده از تست غیر مخرب ادی کارنت آزمایش نمود .

 

کاربرد پروفیل استیل

یکی از آهن آلاتی که در صنعت بسیار مورد استفاده قرار میگیرد پروفیل ها هستند این سازه مقطعی مربع , مستطیل و یا دایره ای شکل که در طول معین و به یک شکل است و از استحکام بالایی برخوردار می باشند پروفیل استیل در دسته استنلس استیل یا همان فولاد ضدزنگ می باشد این قطعات در شکل های ثابت و در اندازه های استاندارد ساخته می شوند از این نوع در صنعت استفاده شده و از مهترین کاربرد پروفیل استیل  اتصال دو قطعه به یکدیگر است همچنین از جنس های مختلف ساخته شده که پروفیل استیل نمونه ای از این سازه می باشد .

 • پروفیل چیست ؟
 • انواع پروفیل های استیل
 • کاربردپروفیل استیل
 • ویژگی پروفیل استیل
 • آلیاژ های پروفیل استیل

کاربرد پروفیل استیل

 صعنت دکوراتیو

از پروفیل های مربع و مستطیل در مقاطع کوچک  از جنس ورق استنلس استیل در آلیاژ های مختلف طبق استاندارد AlSl تولید می شوند این محصول به استیل سبک و یا درزدار نیز معروف هستند آلیاژ های به کاررفته در این نوع از سری 316 , 310 , 304 , 201 و 321 ساخته می شوند این نوع برای تولید برای درب و پنجره , کناره های راه پله ها و نرده کشی , حفاظ بالکن و…استفاده می شود .همچنین دارای ویژگی هایی چون جوش پذیری عالی , مقاومت در برابر خوردگی , تنوع در ابعاد و…می باشد .

صنعت خودروسازی

از پروفیل های قوطی مربع – مستطیل در صنایع خودروسازی مورد استفاده قرار میگیرد .از چهارچوب های نبشی نیز برای تولید قالب های فلزی در ماشین آلات استفاده می شود .

صنعت پتروشیمی

از دیگر کاربرد قوطی فولادی استفاده از آن در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی می باشد .

 

پروفیل استیل

 

ویژگی های پروفیل استیل

 • در برابر حرارت مقاوم هستند .
 • می توان انها را بازیافت نمود .
 • طول عمربالایی دارند
 • دارای ظاهری جذاب و زیبا
 • در برابر خوردگی مقاوم هستند .

آلیاژ های پروفیل استیل

پروفیل سری 201

این نوع خاصیت ضدزنگ داشته و در ضخامتهای 1و 2 میلیمتری ساخته می شوند پروفیل های سری 201 از کیفیت پایینی برخوردار بوده و در مکان های خشک و به دور از نور خورشید کاربرد داشته و مناسب برای نرده کشی راه پله های داخلی ساختمان یا دکوراسیون داخلی منزل می باشد .

پروفیل استیل 304

این نوع خاصیت مغناطیسی نداشته و به استیل نگیر معروف است کاربرد پروفیل استیل سری 304 در صنعت دکوراتیو , ساخت چهارچوب های بزرگ آهنی در صنایع خوردرو سازی می باشد و می توان گفت یکی از پرمصرفترین پروفیل های استیل است .از ویژگی های آن می توان به قابلیت جوش پذیری بالا , و فرم پذیری عالی اشاره نمود .

پروفیل استیل 316

این نوع پروفیل تهیه شده از آلیاژ 316 بوده و به دلیل وجود 2 درصد مولیبدن خاصیت ضد کلرایدی دارد و مناسب در تولیدات آب معدنی , صنایع غذایی استفاده در صنعت نفت , گاز و پتروشیمی می باشد زیرا در برخورد با سیالات شیمیایی خورد از مقاومت بالایی برخوردار هستند .

قیمت پروفیل استیل

قیمت پروفیل با توجه به کاربرد پروفیل استیل , عنصر و آلیاژ به کاررفته در آن , ابعاد , ضخامت و متراژ آن تعیین می شود به طور معمول پروفیل 201 از قیمت پایین تری و پروفیل سری 304 از قیمت بالاتری برخوردار است .شرکت فولاد هفت ارائه دهنده انواع پروفیل از جمله پروفیل های گالوانیزه ، پروفیل Z و پروفیل آلومینیوم می باشد ، جهت تهیه و استعلام قیمت روز پروفیل استیل و انواع آهن آلات با کارشناسان فروش شرکت فولاد هفت تماس حاصل فرمایید.

 

پروفیل استیل 316

از پرمصرف ترین نوع قطعات فولادی پروفیل استیل است که کاربرد زیادی در ساخت  و سازهای ساختمانی  و راه سازی دارند به همین علت در ابعاد و شکل های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند.

پروفیل ها به دو دسته باز و بسته دسته بندی می شوند و به بازار عرضه می گردند که دسته باز پروفیل ها میلگردها ، نبشی ها ، تیر آهن ، ناودانی  و انوع پروفیل بسته به صورت لوله  پروفیل های در و پنجره و… تولید ی شوند.

در بازار با نام پروفیل شناخته می شود پروفیل های استیل از ورق استیل تشکیل می شوند آنها با استفاده از دستگاه های نیمه اتوماتیک و اتوماتیک به شکل پروفیل در می آیند و در صتایع ساخت و ساز و دکوراتیو به کار می روند.

ویژگی های پروفیل استیل

پروفیل استیل 316 از لحاظ ظاهری شبیه مستطیل ، مربع ، لوله های دایره ای توخالی هستند که هریک در قطعات یا طول یکسانی برش خورده  و در شکل های ثابتی طراحی شده اند و به علت خاصیت ضد زنگ بودنشان در قسمت های درب  و پنجره قرار می گیرند پروفیل هایی که از گرید استیل 316 تولید می شوند دارای نیکل بیشتری هستند به همین منظور مقاومت آنها در برابر عوامل خورنده بسیار بالاتر است و همچنین وجود 2 درصد مولیبیدن توانسته استحکام پروفیل را در مقابل پوسیدگی ، خورندگی و مواد دارای کلراید افزایش می دهد کاربرد این پروفیل متناسب با محیط دریایی  و پروژه های سخت خواهد بود

کاربرد پروفیل استیل 316

 • ساخت و ساز ساختمان
 • کاربرد در ستون و اسکلت بندی ساختمان
 • صنایع خودروسازی
 • تولید کرکره های مغازه ای و پارکینگی
 • پایه های میز و صدلی
 • حفاظ نرده کشی خیابان ها و زیر پل ها
 • چهارچوب درب های فلزی
 • شاسی تریلرها و نفت کش ها

پروفیل ساختمانی

از پروفیل استیل 316  در صنعت ساخت و ساز ساختمانی مانند اسکلت بندی ساختمان ، ستون ها و ساختن درب و پنجره استفاده  می گردد پروفیل ساختمانی شامل نورد گرم ، نورد سرد  نورد مرکب که ترکیبی از سرد و گرم است تولید می شوند

پروفیل صنعتی

این پروفیل به شکل مربع  و مستطیل هستند که از آنها در صنایع خودروسازی ، استفاده می گردند.شرکت فولاد هفت ارائه دهنده انواع پروفیل از جمله پروفیل های گالوانیزه ، پروفیل Z و پروفیل آلومینیوم می باشد ، جهت تهیه و استعلام قیمت روز پروفیل استیل و انواع آهن آلات با کارشناسان فروش شرکت فولاد هفت تماس حاصل فرمایید.

پروفیل های کامپوزیتی

این مدل پروفیل مقاومت بالاتری نسبت به نوع معمولی  دارند آنها در برابرزلزله ، ارتعاشات و شرایط بد آب و هوایی دوام بیشتری دارند و بهترین گزینه برای استفاده در مناطق زلزله خیز است.

 

پروفیل استیل صنعتی 304

آلیاژ استیل 304 یا 18-8 را می‌توان معروف‌ترین و پرمصرف‌ترین نوع آلیاژ زنگ نزن دانست. این آلیاژ به دلیل بهره‌گیری از 18 درصد کروم و 8 درصد نیکل با نام 18-8 شناخته می‌شود.

همچنین به دلیل پایدار شدن فاز آستنیت آهن در دمای محیط این فولاد زنگ نزن به نام استیل آستنیتی یا نگیر هم شناخته می‌شود. لقب نگیر به دلیل دارا نبودن خاصیت مغناطیسی این آلیاژ است که ناشی از خاصیت غیرمغناطیسی فاز آستنیت آهن است.

برای تمامی کاربردهای که قابلیت مقاومت به خوردگی معمول مد نظر است، آلیاژ استیل 304 بهترین گزینه خواهد بود. در دسته محصولات استیل، قیمت پروفیل استیل 304 جز یکی از به صرفه‌ترین‌ها به حساب می‌آید.

پروفیل استیل صنعتی 316

استیل 316 با بهره‌گیری از عناصر آلیاژی بیشتر خواص منحصر به فردی از خود نشان می‌دهد. در ترکیب شیمیایی این محصولات علاوه بر نیکل و کروم عنصر آلیاژی مولیبدن هم در مقادیر چشم‌گیری استفاده شده است.

حضور این عنصر در ترکیب شیمیایی منجر به ایجاد خواصی همچون مقاومت به خوردگی در محیط آب دریا یا محیط‌های کلریدی ایجاد می‌کند. به همین دلیل مناسب برای استفاده در کاربردهای صنعتی خاص است.

قیمت پروفیل استیل 316 به دلیل پیچیده‌تر بودن ترکیب شیمیایی بیشتر از قیمت پروفیل استیل 304 است. این مورد هم در دسته استیل‌های آستنیتی یا نگیر قرار می‌گیرد. برای مثال برای ساخت سازه‌های خاص در پلنت‌های پتروشیمی و نفت و گاز نزدیک به سواحل استفاده از این محصول می‌تواند یک گزینه مناسب باشد.

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

راهنمای خرید

پس از استعلام و بررسی قیمت محصول توسط شما با توجه به لیست قیمت قرار داده شده در سایت، کارشناسان فروش فولاد7  ، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش شما را در به صورت پيش فاكتور به اطلاع شما می‌رساند.

چند نکته در هنگام خرید

 تمامی میلگردهای فولادی با آنالیز و بررسی دقیق توسط آزمایشگاه های معتبر کشور در حضور کارشناسان ما و شما مشتری گرامی ارائه می شود.با توجه به نوسانات بازار، برای اطمینان از قیمت نهایی محصول، با کارشناسان فولاد7  در تماس باشید

Call Now Buttonاستعلام قیمت