شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

فولاد هفت
ورق st52

ورق اس تی 52 مقاومت خوبی نسبت به پیچش و خمش دارد. همچنین ورق آلیاژی ST52 دارای خاصیت ارتجاعی و تحمل کردن وزن می باشد. از آنجا که ورق آلیاژی ST52 در صنایع مادر کاربرد زیادی دارد به آن ورق زیربنایی صنعت نیز گفته می شود.

ورق آلیاژی ST52 در صنایع ساختمان سازی و سوله، صنایع پتروشیمی، تانکرسازی، خودروسازی و صنایع سد سازی را نیز کاربرد دارد.ورق آلیاژی ST52 مقداری اندکی عناصر آلیاژی داشته و جز فولادهای کم آلیاژ می باشد

در نتیجه به دلیل داشتن مقادیر ناچیز عناصر آلیاژی مثل نیکل و منگنز و مس استحکام بالاتری نسبت به ورق ST37 داشته و همچنین عناصر آلیاژی ای چون سیلیسیم و منگنز نیز باعث بالا بودن قابلیت پیچش و خمش این ورق شده است. این ورق ها تحمل وزن بالا، قابلیت جوش پذیری و ماشینکاری قابل قبولی نیز دارند.

مقایسه ورق St37 و St52

یکی از ابهاماتی که در صنعت وجود دارد، تفاوت ورق St37 با St52 است. علی رغم خواصی که برای ورق St52 وجود دارد، فولاد ساختمانی مورد استفاده در ایران عمدتا از نوع St37 است.

قیمت ورق st52 و st37 و وزنی این دو ورق با هم برابرند. اما از نظر استحکام، ورق‌های St52 به دلیل داشتن عناصر آلیاژی بیشتر، استحکام بیشتری دارند.

استفاده از ورق St52 به جای St37 معمولا موجب کاهش وزن فولاد مصرفی می‌شود. از این رو کاربرد آن پیشرفت خوبی در سال‌های اخیر داشته است. اما کاربرد آن بیشتر جنبه صنعتی داشته است تا ساختمانی.

وجود عناصر آلیاژی بیشتر در ورق St52، باعث ریزتر شدن ساختمان بلوری آهن و در نتیجه افزایش استحکام آن می‌شود. همچنین داشتن خواص جوشکاری مناسب، آن را برای استفاده صنعتی مناسب‌تر می‌کند. در مقابل ورق سیاه St37 انعطاف‌پذیری کمتر و صلبیت بیشتری دارد که آن را برای استفاده ساختمانی مناسب‌تر می‌کند.

قیمت روز ورق st52 چقدر است؟

 

فرمول محاسبه وزن ورق آهن:

طول *عرض*ضخامت* چگالی آهن= وزن . در نتیجه شما با داشتن طول و عرض و ضخامت ورق مورد نظر خود و ضرب کردن آن در چگالی آهن که معادل 7.85 است، میتوانید وزن ورق آهن را محاسبه کنید.

به طور مثال: وزن ورق آهن 1 میل به طول و عرض 1متر*2متر = 15.7 kg

با دانستن  نحوه محاسبه وزن ورق آهن شما میتوانید قیمت ورق آهن 1 میل تا 1000 میلی متر را با توجه به وزن آن به راحتی بدست بیاورید.

 

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

راهنمای خرید

پس از استعلام و بررسی قیمت محصول توسط شما با توجه به لیست قیمت قرار داده شده در سایت، کارشناسان فروش فولاد7  ، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش شما را در به صورت پيش فاكتور به اطلاع شما می‌رساند.

چند نکته در هنگام خرید

 تمامی میلگردهای فولادی با آنالیز و بررسی دقیق توسط آزمایشگاه های معتبر کشور در حضور کارشناسان ما و شما مشتری گرامی ارائه می شود.با توجه به نوسانات بازار، برای اطمینان از قیمت نهایی محصول، با کارشناسان فولاد7  در تماس باشید

Call Now Buttonاستعلام قیمت