شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

فولاد هفت

ورق 17Mn4

ورق 17mn4

 ورق 17mn4

ورق 17mn4 از دسته ورق های آلیاژی آتشخوار یا همان مخزنی بوده که در استاندارد DIN آلمان با نام 1.7175 شناخته می شود. این ورق دارای خاصیت مقاومت به فشار بالا، دمای بالا و بخار آب زیاد است.

این ورق با دارا بودن مقادیر قابل توجه از عناصر سیلیسیوم و منگنز نسبت به ورق ST37 و ورق ST44 از خواص مقاومت در برابر پیچش و خمش، تحمل وزن و خاصیت ارتجاعی برخوردار است.

شرکت فولاد هفت ویژن ارائه دهنده انواع خدمات متمرکز در زمینه های واردات ، تجارت و و نماینده فروش برای تامین فولادهای آلیاژی و کربن استیل ، می باشد شرکت فولاد هفت ویژن آمادگی خود را در زمینه مشاوره و اعلام آخرین قیمت ها و عرضه محصولات تخصصی و کمیاب مورد نیاز شرکتها و کارخانه جات را در تمامی ساعات کاری دارا می باشد.

ورق فولادی 17Mn4 چیست ؟

مشخصات ورق 17mn4 به گونه ای است که در ترکیب آن از عناصری همچون نیکل، سلسیوم، منگنز، نیکل، کروم و… می باشد. ورق 17mn4 از جمله ورق های آلیاژی آتشخوار یا همان ورق مخزنی می باشد که دارای مقاومت بالایی نسبت به فشار ، دمای بالا و بخارآب می باشد،ورق 17mn4 به دلیل دارا بودن مقادیر قابل توجه سیلیسوم و منگنز نسبت به ورق های st37 و st44 از خواص مقاومت بالا در برابر پیچش ، خمش ، وزن و همچنین خاصیت ارتجاعی بالایی برخوردار است.

ورق 17mn4 به دو صورت رول و شیت فابریک تولید می شود ، ضخامت ورق 17mn4 نیز بین 4 الی 80 میلی متر بوده و در ابعادهای 6*1.5 ، 6*2 و 12*2 متر تولید و به بازار عرضه می گردد.

کارخانه های تولیدکننده ورق 17MN4 از کارخانه های تولید کننده ورق 17mn4 می توان از ورق 17mn4 فولاد مبارکه اصفهان ، ورق 17mn4 اکسین اهواز ، ورق 17mn4 پوسکو ، ورق 17mn4 کره ، ورق 17mn4 روس و ورق 17mn4 چین نام برد.

از جمله ورق های آتش خوار است که کاربردهای بسیار متنوعی دارد. از جمله این کاربردها می توان به استفاده از این ورق در صنایع مخزن سازی، صنعت نفت و گاز، صنایع پتروشیمی، صنعت کشتی سازی، دیگ های بخار و … اشاره کرد. ورق 17mn4 همچنین برای ساخت دیگ های بخار، مخازن تحت فشار و لوله های انتقال مایعات داغ، کاربرد دارد. ورق 17mn4 در تماس با بخار آب، حرارت و فشار بالا مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.

ورق فولادی چیست ؟

ورق های آلیاژی به دو شکل کلی نورد گرم و سرد تولید می شوند. محصولات نورد گرم با عنوان ورق های سیاه و محصولات نورد سرد با عنوان های ورق سرد یا ورق روغنی به بازار عرضه می شوند.

ورق های آلیاژی، علاوه بر نحوه ساخت، بر اساس شکل ظاهری و نحوه ارائه هم به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

ورقه های کویل (رول فرم)

ورقه های بریده شده (شیت فرم)

ورق های آلیاژی بر اساس عناصر به کار رفته در آن ها نیز به دسته بندی های گوناگونی تقسیم می شوند که هر کدام کاربرد و ویژگی های خاص خود را دارد.

مزایای ورق آلیاژی

فولاد آلیاژی به دلیل ترکیب با موادی به جز کربن، خاصیت خاصی را داراست که در فولاد کربن معمولی یافت نمی شود. فولاد های آلیاژی به دلیل هزینه اقتصادی، در دسترس بودن گسترده، سهولت پردازش و همچنین خواص مکانیکی خوب، مورد استفاده صنعت گران است.

فولاد های آلیاژی نسبت به فولاد های کربنی به طور کلی نسبت به گرما و عملیات مکانیکی، واکنش بهتری نشان می دهند موارد زیر طیف وسیعی از خصوصیات بهبود یافته در فولاد های آلیاژی نسبت به فولاد های کربن است.

البته برای رسیدن به برخی از این خصوصیات بهبود یافته، فلز ممکن است نیاز به عملیات حرارتی داشته باشد.

  • مقاومت
  • سختی
  • چقرمگی
  • مقاومت در برابر سایش
  • مقاومت در برابر خوردگی
  • سختی پذیری و سختی گرم
  • مقاوم بودن در مقابل نمک های دریایی

انواع ورق های آلیاژی

در بازار آهن، کلمه فولاد را برای ورق هایی که فقط از آهن و کربن تهیه شده اند یا همان ورق آهن معمولی یا کربن استیل (ورق st52) به کار می برند. از آنجا که مواد مختلفی در ترکیبات آلیاژ ها به کار می روند. بنابراین هر الیاژ خواص فیزیکی و شیمیایی متفاوت و کاربرد های متفاوتی دارند .

صنایع مختلف نیازمند فولاد های مختلف هستند که باید در انتخاب آن ها دقت شود. قیمت آلیاژ های آهن از ورق معمولی آهن بالاتر است چون خواص بهتری دارد ولی باید در انتخاب آن ها برای کار های صنعتی بسیار دقت شود. زیرا انتخاب اشتباه می تواند خسارت های بسیار بالایی به بار آورد.

ترکیب شمیایی ورق فولادی 17Mn4

در مقایسه با فولاد ST37 و ST44 ، این ورق دارای مقدار زیادی عنصر تانتالوم و منگنز بوده و از مقاومت کششی و خمشی ، تحمل بار و خاصیت الاستیک برخوردار است. به دلیل عنصر منگنز ، این ورق فولادی دارای خصوصیات استحکام خمش و کشش است. ورق الیاژی ۱۷Mn4 توسط فولاد مبارکه در عرض ۱٫۵ متر تولید می شود.

ورق آلیاژی ۱۷Mn4 و ورق فولادی مخزن تحت فشار ۱۷Mn4 با استاندارد فولادی DIN17155  مطابقت دارند. در حال حاضر ، تعداد زیادی از کاربران از ورق فولادی دیگ بخار P295GH به جای ورق الیاژی ۱۷Mn4 استفاده می کنند. که دارای حداقل مقاومت کارایی Mpa 290 و مقاومت کششی Mpa 460- 580 هستند.با توجه به موارد فوق ورق ۱۷Mn4 گزینه مناسبتری به نسبت آلیاژ های هم رده جهت ساخت سازه های تحت فشار می باشد.

کاربرد ورق آلیاژی 17Mn4

ورق الیاژی ۱۷Mn4 ورق فولادی آلیاژی با مقاومت در برابر فشار ، دمای بالا و بخار آب است. ورق های ساختاری و الیاژی ۱۷Mn4 در کشورهای اروپای شرقی  با عرض ۲ متر تولید می شود.

از ورق آلیاژی ۱۷Mn4  در صنایع نفت و گاز ، پتروشیمی و پالایش و همچنین دیگ های بخار ، مخازن تحت فشار و لوله های آب گرم استفاده می شود.این ماده در تماس با بخار آب بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و در فشار زیاد و گرمای بالا مقاومت خوبی از خود نشان داده است.

در مقایسه با فولاد ST37 و ST44 ، این ورق دارای مقدار زیادی عنصر تانتالوم و منگنز بوده و از مقاومت کششی و خمشی ، تحمل بار و خاصیت الاستیک برخوردار است.

انواع ضخامت ورق فولادی 17Mn4

این ورق دارای با ضخامت 4 الی 50 میلیمتر با عرض 1500و2000میلیمتر و طول 6000 و 12000 میلیمتر می باشد ورق ۱۷Mn4 ورق آلیاژی فولادی و دارای خواص مقاومت به فشار، دمای بالا و بخار آب است. ورق ۱۷Mn4 از گروه فولادهای ساختاری و ساختمانی، در کشورهای اروپای شرقی به ویژه اوکراین با عرض ۲ متر تولید می شود

ورق 17mn4 برای ساخت دیگ های بخار، مخازن تحت فشار و لوله های انتقال مایعات داغ، کاربرد دارد.

ورق 17mn4 در تماس با بخار آب، حرارت و فشار بالا مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.

مشخصات ورق 17mn4 به گونه ای است که در ترکیب آن از عناصری همچون نیکل، سلسیوم، منگنز، نیکل، کروم و… می باشد.

این ورق با دارا بودن مقادیر قابل توجه از عناصر سیلیسیم و منگنز نسبت به ورق ST37 و ورق ST44 از خواص مقاومت در برابر پیچش و خمش، تحمل وزن و خاصیت ارتجاعی برخوردار است.

ابعاد فیزیکی ورق های 17MN4

در ایران این ورق ها با عرض 1/5متر و در کشورهای اروپای شرقی به ویژه اوکراین با عرض ۲ متر تولید می شود.

ورق 17MN4محصول روس و اکراین وفولاد مبارکه با ضخامت 4 الی 50 میلیمتر تولید و عرضه می شود.

ورق 17MN4 با عرض 1500 و 2000 میلیمتر و طول 6 و 12 متر قابل عرضه هستن.

نمایندگی فروش ورق 17Mn4

ورق آتشخوار 17MN4 از جمله ورق های آتش خوار می باشد که کاربردهای بسیار متنوعی دارد. از جمله این کاربردها می توان به استفاده از این ورق در صنایع مخزن سازی، صنعت نفت و گاز، صنایع پتروشیمی، صنعت کشتی سازی، دیگ های بخار و … اشاره کرد. ورق 17MN4 از دسته ورق های آلیاژی آتشخوار یا همان مخزنی بوده که در استاندارد DIN آلمان با نام 1.7175 شناخته می شود. این ورق دارای خاصیت مقاومت به فشار بالا، دمای بالا و بخار آب زیاد است.

شما عزیزان می توانید برای خرید و مشاوره تخصصی از مشاوران متخصص شرکت فولاد هفت و با بررسی اصولی هر محصول بهترین انتخاب رو داشته باشید و از انتخاب خودتون لذت ببرید .

قیمت ورق 17Mn4

امروزه‌ ‌به د‌لیل مصرف زیاد ‌و‌‌‌رق شرکت های زیادی دست به تولید‌ ‌‌و‌‌ر‌‌ق می زنند زیرا یکی از اصلی ترین دسته‌ فلز‌ات است و کا‌ر‌برد های فراوانی دارد. این ‌فلز ها به‌ د‌لیل مقا‌ومت های بالا‌ی که د‌ر بر‌ابر فشار‌ دارند‌، سازگا‌ری در شرایط اب و هوایی مختلف و صرفه جویی در وقت و هزینه ها‌‌ با‌عث پر کاربرد شدن این ‌محصو‌ل می‌شو‌د.

قبل‌ از خر‌ید محصو‌ل‌‌ حتما‌ دربا‌ره ا‌ن تحقیق ‌کنیم یعنی مشخصات محصول خود را بدانیم زیرا کارخانه های زیادی محصول مشابه ان را تولید می کنند

گرفتن مشاوره از افرادی که در این کار تجربه زیادی دارند باعث می شود که مثائلی که در ذهن شما وجود دارد حل شود. شما می‌توانید با تماس با ما از مشاوره رایگان ما نیز با خبر شوید.

محا‌سبه نیاز خود یکی دیگر از کار های که باید‌ انجام بد‌هید زیرا فلزات دارای استاندارد های مشخصی‌ هستند و وزن ان ها تقریبا ثابت است قیمت کارخانه های مشابه را داشته باشید تا از شما سوء استفاده نشود چون در این راه ممکن است به برخی از سود جویان برخورد کنید که باعث زیان راندن به شما می شوند سعی کنید که در هنگام خرید از مکان هایی کا دارای مجوز های رسمی هست خریداری کنید تا از گارنتی محصولات بهره مند شوید.

در همین راستا شرکت فولاد هفت ویژن یکی از بهترین نمایندگی های فروش انواع ورق های فولادی و ورق آهنی می باشد که شما عزیزان می توانید برای خرید یک محصول مطابق با استاندارد های جهانی و اصل با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید و انتخاب خوبی رو تجربه کنید.

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

راهنمای خرید

پس از استعلام و بررسی قیمت محصول توسط شما با توجه به لیست قیمت قرار داده شده در سایت، کارشناسان فروش فولاد7  ، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش شما را در به صورت پيش فاكتور به اطلاع شما می‌رساند.

چند نکته در هنگام خرید

 تمامی میلگردهای فولادی با آنالیز و بررسی دقیق توسط آزمایشگاه های معتبر کشور در حضور کارشناسان ما و شما مشتری گرامی ارائه می شود.با توجه به نوسانات بازار، برای اطمینان از قیمت نهایی محصول، با کارشناسان فولاد7  در تماس باشید

Call Now Buttonاستعلام قیمت