شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

فولاد هفت
ورق ولدوکس

ورق ولدوکس مانند فولاد ضد سایش هاردوکس یک ورق فولاد با کیفیت است که برای مواردی کاربرد دارد که نیاز به استحکام بالایی میباشد.

ورق ولدوکس برای کلیه انواع ماشینکاری مانند برش لیزر ، برش پلاسما ، خم شدن ، خمش رول و جوش کاری مناسب است.   ولدوکس به منظور فراهم آوردن قابلیت جوشکاری عالی ، همراه با استحکام و مقاومت بالا ساخته شده است.

فولادهای با مقاومت بالا ولدوکس، از قابلیت خم شدن و قابلیت ماشین پذیری عالی برخوردار هستند.

با توجه به استحکام بالای فولاد ، محصولات نهایی می توانند قوی اما سبک باشند و این امر باعث کاهش قابل توجهی در هزینه مواد ، جوشکاری و حمل و نقل می شود. صافی خوب و کیفیت عالی سطح نیز از ویژگی های بارز ورق ولدوکس است.

فولاد با استحکام ولدوکس در ضخامت هایی از 4 تا 130 میلی متر و با استحکام تسلیم تضمین شده بین 700 مگاپاسکال تا 1300 مگاپاسکال تولید می شود.

خمکاری ورق ولدوکس بسیارآسان تر است. درواقع استحکام بالای آن باعث می شود بتوان به راحتی با ورق‌های باریکتر و سبک تر کارکرد. این کار بدون اینکه تأثیر منفی بر ظرفیت تحمل بار آن داشته باشد، اتفاق می افتد.

استاندارد ورق ولدوکس با استاندارد EN 10025-6 مطابقت دارند. با این حال ،   Weldox 1100 و  Weldox 1300 هیچ معادل استاندارد ندارند.

فولادی که برای تولید WELDOX استفاده می شود بسیار خالص است و دارای مقدار بسیار کمی از سایر عناصر است. این خلوص در کلیه روشهای ماشینکاری و کار با آن، که گرمای زیاد روی مواد اعمال میشود، یکی از مزیتهای ورق ولدوکس است.

در طی فرآیند تولید ، به خواص ماده توجه زیادی می شود، یکی از این خواص تلورانس در ضخامت مواد است. در این نوع ورق، ماشین های خاصی فولاد را تا زمانی که بسیار یکنواخت باشد ، به شکل رول درمی‌آورند. کنترل مداوم رایانه کمترین تلورانس را با توجه به ضخامت ماده، برای ورق ولدوکس تضمین می کند.

برش، جوشکاری و خمکاری ورق ولدوکس

برش فولاد ولدوکس با استفاده از تمام روش های رایج برش امکان پذیر است – گاز ، پلاسما ، لیزر و واترجت. برش ولدوکس نسبت به سایر فولادهای با استحکام بالاتر آسان تر است. این صفحه روی تخت برش حرکت نمی کند زیرا فشارهای داخلی آن کمتر است و یکنواخت تر توزیع شده است.

جوشکاری ولدوکس با روشهایی که برای سایر فولادها استفاده میشود، انجام پذیر است. برای افزایش اطمینان در برابر ترک خوردگی هنگام جوشکاری ، ممکن است نیاز به پیش گرم کردن مواد باشد. لازم نیست دمای پیش گرم این مقطع فولادی  به اندازه دمای جوشکاری سایر فولادها باشد.

دلیل این امر این است که فولاد خاص ولدوکس از عناصر آلیاژی کمتری برخوردار است.

از آنجا که ولدوکس از فولاد معمولی قوی تر است ، برای خم کردن مواد نیاز به نیروی بیشتری وجود دارد. اما به لطف قوی تر شدن ولدوکس ، نیازی به ضخامت صفحه نیست. این بدان معنی است که در عمل ، نیروی خمشی کمتری مورد نیاز است.

ویژگی‌های مهم ورق‌های ولدوکس

این ورق‌ها انعطاف پذیری خوبی دارند، به همین دلیل امکان خم کردن ان‌ها به خوبی وجود دارد. هم چنین به راحتی می‌توان بر روی آن‌ها جوش کاری انجام داد و این ورق‌ها را به یک دیگر یا فلزات و تجهیزات گوناگون دیگر، جوش داد.

ورق‌های هاردوکس هم چنین از نظر برش دادن هم عالی هستند و امکان برش دادن آن‌ها با اکثر روش‌های برش ورق‌های فولاد به خوبی وجود دارد.

به ندرت ورق‌های هاردوکس را به صورت مستقیم کار می‌کنند و در بیش‌تر موارد، ابتدا آن‌ها را تبدیل به تجهیزات و ابزار ثانویه کرده و سپس از آن‌ها استفاده می‌شود. با توجه به این نکته، لازم است که این ورق‌ها برای انجام امورات لازم جهت فرآوری وتبدیل مناسب باشند.

برش دادن، جوش کاری کردن و خم کردن از جمله مهم‌ترین اقداماتی هستند که بر روی این ورق‌ها انجام می‌شود تا به ابزارها یا تجهیزات مورد نظر تبدیل گردند.

انواع ورق ولدوکس

ولدوکس 700

یکی از انواع رایج ولدوکس این گرید است که مصرف بسیاری دارد. ولدوکس 700 یک سازه عمومی با حداقل استحکام تسلیم 650 – 700 MPa است (این مقدار با ضخامت تغییر میکند). ولدوکس 700 عموما در دو نوع گرید F و E مورد توجه است. ولدوکس E 700  در ضخامت 4 – 160 میلی متر و Weldox 700 F در ضخامت 4 – 130 میلی متر در بازار موجود است. هر دو گرید تا عرض 3350 میلی متر و طول 14630 میلی متر در دسترس هستند.

سختی ورق ولداکس

ورق ضد سایش WELDOX 700 در جهان با استانداردهای مختلفی شناخته می شود. همانطور که از نام و دسته بندی آن مشخص است مقاومت بالایی در برابر سایش دارد.

ضخامت (میلی متر) تنش تسلیم (مگاپاسکال) سختی (برینل)
4-53 700 260-310
53-100 650 260-310
100-160 650 240-290

 

سایر مشخصات

 • مقاومت کششی نهایی 710 الی 930 مگاپاسکال
 • تنش تسلیم 650-700 مگاپاسکال
 • سختی فولاد WELDOX 700 در حالت استاندارد بین 260 الی 310 برینل می باشد

خصوصیات مکانیکی ولدوکس 700 به صورت زیر  است:

این ورق فولادی دارای استحکام تسلیم 700 و استحکام کششی 780-930 مگاپاسکال است. فرایند جوشکاری ولدوکس 700 با استفاده از تمام روشهای معمول قوس الکتریکی قابل جوشکاری است . برای جوشکاری سیم مفتول شار ولدوکس 700 ، سیم E110T5-K4 استفاده میشود.

تفاوت‌ های ورق‌ هاردوکس و ورق ولدوکس

اگر چه ورق‌های هاردوکس و ولدوکس هر دو جزو ورق‌های فولادی ضد سایش بوده و از سختی بالایی برخوردارند، اما تفاوت‌هایی هم دارند. این تفاوت‌ها عمدتا در عناصر آلیاژی استفاده شده در ساخت این ورق‌ها است.

به این صورت که هم آلیاژهای مورد استفاده در هر کدام از آن‌ها می تواند متفاوت باشد و هم درصد استفاده از هر یک از آلیاژها با هم اختلاف دارند.

البته همین موضوع باعث شده که هر کدام از ورق‌های هاردوکس و ولدوکس خود به چندین گرید مختلف تبدیل شوند که در ادامه آن‌ها را هم مفصل توضیح می‌دهیم.

ورق‌های ضد سایش ولدوکس

این ورق‌ها در ضخامت‌های مختلف تولید می‌شوند تا برای استفاده در صنایع گوناگون کاربرد داشته باشند. ساخت این ورق‌ ضد سایش از ضخامت 5 میلی متر تا بالاتر انجام می‌شود و در ضخامت‌های کم‌تر از این مقدار تولید نمی‌شوند.

البته توجه داشته باشید که با توجه به سختی بالای این ورق‌ها و مقاومت زیادشان در برابر سایش و هم چنین تحمل بار، در موارد مشابه مصرف، نیاز به استفاده از ضخامت کم‌تری از این ورق‌ها نسبت به ورق‌های فولادی عادی وجود دارد.

ورق ولدوکس

کاربرد ولدوکس 700

کاربرد ولدوکس 700 بسیار گسترده است. این ورق از صنایع و کارگاههای کوچک تا تجهیزات صنایع بزرگ استفاده میشود. نمونه ای از کاربرد این ورق عبارت است از:

 • کامیون کمپرسی
 • جرثقیل متحرک
 • کامیون های صنعتی
 • لودر
 • کامیون
 • بیل مکانیکی
 • بولدوزر
 • سطل
 • جرثقیل
 • واگن
 • فن
 • پمپ
 • تجهیزات بالابری ، لوله ها ، پل ها ، سازه های فلزی ، دریایی ، سازه ها و غیره

کدام یک از ورق‌های هاردوکس یا ولدوکس مناسب‌ترند؟

تا این جا سعی کردیم توضیح کاملی از هر دو نمونه ورق‌های ضد سایش هاردوکس و ولدوکس، انواع و ویژگی‌های آن‌ها بیان کنیم. اما ممکن است برخی افراد با این سوال مواجه باشند که کدام یک از این ورق‌ها می‌تواند مناسب‌تر باشد. همان طور که در طول متن بیان کردیم، تفاوت این ورق‌ها در درجه سختی آن‌ها و عناصر سازنده‌شان می‌باشد. بنابراین هر یک از این ورق‌ها متناسب با عناصر سازنده آلیاژی خود برای یک سری موارد مناسب‌ترند.

در نتیجه اگر چه ممکن است هر کدام از آن‌ها برای استفاده در یک مورد خاص مزیت داشته باشند، اما نمی‌توان به طور کلی بیان کرد که یکی از این ورق‌ها نسبت به دیگری برتری دارد. پس شما باید با توجه به مورد مصرف خود، این ورق‌ها و ویژگی‌های آن‌ها را بررسی کرده و ببیند به چه نوعی از آن‌ها و با چه درجه سختی احتیاج دارد. در ادامه نحوهخریداری این ورق‌ها را برای شما بیان خواهیم کرد.

خرید ورق‌های هاردوکس و ولدوکس

برای خریداری و دریافت این ورق‌ها، هم امکان مراجعه به صورت حضوری وجود دارد و هم می‌توانید به صورت آنلاین این کار را انجام دهید. ما در مجموعه آی فولاد برای آسایش و رفاه حال شما عزیزان، اقدام به عرضه انواع مختلف ورق‌های هاردوکس و ولدوکس می‌کنیم. بنابراین شما می‌توانید به راحتی و از طریق تماس تلفنی با مجموعه، نسبت به خریداری این ورق‌ها اقدام نمایید.

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

راهنمای خرید

پس از استعلام و بررسی قیمت محصول توسط شما با توجه به لیست قیمت قرار داده شده در سایت، کارشناسان فروش فولاد7  ، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش شما را در به صورت پيش فاكتور به اطلاع شما می‌رساند.

چند نکته در هنگام خرید

 تمامی میلگردهای فولادی با آنالیز و بررسی دقیق توسط آزمایشگاه های معتبر کشور در حضور کارشناسان ما و شما مشتری گرامی ارائه می شود.با توجه به نوسانات بازار، برای اطمینان از قیمت نهایی محصول، با کارشناسان فولاد7  در تماس باشید

Call Now Buttonاستعلام قیمت