شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

فولاد هفت

ورق هاردوکس

ورق هاردوکس

ورق هاردوکس

ورق هاردوکس، انواع و مشخصات آن

ورق ضدسایش هاردوکس از زده ورق های آلیاژی ضد سایش بوده که دارای مقاومت بالایی بوده که حتی تحت بارهای مکانیکی بسیار بزرگ مقاوم می باشند به همین دلیل از آنها در ساخت وسایل و قطعاتی که تحت سایش و فرسایش می باشند، مانند بیل های مکانیکی، استفاده فراوان می شود. ورق هاردوکس در انواع کاربردها به طور مثبت قابلیت خود را به کرات ثابت نموده است.

به همین علت کاربران در سراسر جهان با اطمینان به ورق هاردوکس آن را بهترین راه حل برای سایش شناخته و این ورق را پر مصرف ترین ورق در جهان نموده اند. ورق ضدسایش هاردوکس در میان ضدسایش ها مقاومت بهتری از خودش نشان میدهد.

ورق ضد سایش هاردوکس را با نام های دوروستات و دیلیدور نیز میشناسند. این نام ها توسط شرکت های تولیدی دیگر گذاشته شده است. ورق دوروستات توسط کشور اتریش تولید میگردد. کارخانه های مختلف نام تجاری خود را روی این نوع ورق میگذارند.

شرکت تجارت آلیاژ ورق هاردوکس 400، هاردوکس 450، هاردوکس 500 و هاردوکس 600 را موجود دارد. این ورق اولین بار در کشور سوئد و کارخانه آساب (ASSAB) در سال 1974 – 1975 تولید و به کشور های آسیایی، آمریکایی و اروپایی ارسال گردید.

این ورق توسط پروفسور یوهان اگوست برینل ساخته شده است و بلافاصله پس از تولید مورد توجه مهندسان راه سازی قرار گرفت.

ورق ضد سایش هاردوکس – ورق مقاوم به سایش هاردوکس

سختی این ورق به دلیل وجود کربن بالای آن است. ورق های ضد سایش در نورد سرد تولید میشود و با سختی بالا و کیفیت عملکرد بسیار بالا و همچنین ویژگی های عالی از جمله چقرمگی و شکل پذیری در دمای کم شناخته می شوند.

از ورق هاردوکس 450 یا بالاتر در کامیونها و باکت و بیل لودرها ضمن کاهش وزن، میزان باربری و عمر موثر را اضافه می کند. در شوت ها بسته به طراحی از هاردوکس 400-500 استفاده می شود. ورق هاردوکس با استفاده از استخر آب خنک میشود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ورق هاردوکس و ولدوکس میتوانید از بخش چت آنلاین با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

جدول آنالیز شیمیایی ورق مقاوم به سایش هاردوکس

ورق hardox را می توان حاصل ترکیب شیمیایی عناصر کربن، سیلیسیوم، منگنز، فسفر، کروم، مولیبدن و نیکل دانست. منگنز و نیکل با %1.6 و %1 دارای بیشترین مقادیر در آنالیز شیمیایی این فولاد بوده و در طرف مقابل سیلیسیوم و فسفر با مقادیر %0.7 و %0.25 دارای کمترین مقدار عناصر موجود در این فولاد می باشند.

C% Si% Mn% P%
0.2 0.7 1.6 0.25
Cr% Mo% Ni%
0.8 0.8 1

ترکیبات این ورق مقاوم به سایش موجب افزایش قابلیت جوشکاری آن می شود.

سختی انواع ورق های هاردوکس

ورق های ضد سایش را بر اساس میزان سختی برینل آنها نامگذاری می کنند.

ورق ضد سایش هاردوکس 400، 400 برینل معادل 40 راکول سختی دارد.

ورق ضد سایش هاردوکس 450، 450 برینل معادل 45 راکول سختی دارد.

ورق ضد سایش هاردوکس 500، 500 برینل معادل 50 راکول سختی دارد.

برینل و راکول از معیارهای سنجش سختی فولادها است.

HARDOX 400 HARDOX 450 HARDOX 500 HARDOX 600

ورق هاردوکس 400

هاردوکس 400 دارای ضخامتی بین 3 تا 130 میلیمتر است که سختی آن در محدوده 370 تا 430 برینل می‌باشد. برینل معیار سختی است. برای تعیین این معیار، از یک فرورونده کروی استفاده می‌شود که از جنس فولاد و یا کاربید تنگستن است.

این معیار به افتخار کاشف آن یوهان آگوست برینل نامگذاری شده است. ورق های هاردوکس با سختی 400 برینل و ضخامت های بالای 58 میلیمتر به عنوان ورق ضد دریل استفاده می شود که در ساخت گاوصندوق از آن استفاده می‌شود.

 

ورق هاردوکس 450

ضخامت این استاندارد که از استانداردهای رایج و پرکاربرد می‌باشد عددی بین 3 تا 80 میلیمتر است و سختی نسبتا بالایی نسبت به استاندارد 400 دارد. از این ورق برای ساخت کامیون و ماشین آلات حفاری پیشنهاد می‌شود.

 

ورق هاردوکس 500

ضخامت‌های موجود برای هاردوکس 500، در 2 محدوده‌ی 4 تا 32 با سختی 470 تا 530 و  محدوده‌ی 32 تا 80 با درجه سختی 370 تا 430 برینل است که نسبت به دو استاندارد 400 و 450 برای کارهایی که سختی بالا قابل توجه است استفاده می‌شود. این ورق نیز همانند ورق هاردوکس 400 در ضخامت های بالای 5 میلیمتر به عنوان ورق ضد دریل و در ساخت گاوصندوق کاربرد دارد.

 

ورق هاردوکس 550

تنوع ضخامت در ورق هاردوکس 550 محدودتر از سه استاندارد دیگر است اما نسبت به آنها سختی بالاتری و چیزی در حدود 525 تا 575 میلیمتر دارد. در این نوع ورق‌ها خصوصیت مقاومت بسیار بالا دربرابر سایش مدنظر است. تیغه‌ها، دستگاههای حفاری و چرخ کارخانه های خرد کننده، فضاهای رایج برای استفاده از این ورق‌ها می‌باشد. مساله قابل توجه هاردوکس 550 این است که در دماهای بیشتر از 250 درجه خصوصیات خود را از دست می‌دهد.

 

ورق هاردوکس 600

هاردوکس 600 سختترین نوع ورق در بین انواع مختلف ورقهای هاردوکس است که سختی آن بین 560 تا 640 برینل است. ضخامت این ورق ضد سایش بین 8 تا 50 میلیمتر است و در شرایطی استفاده می‌شود که سختی بالا مدنظر باشد.

 

هاردوکس HI Tuf

ورق هاردوکس HI Tuf در ضخامتهای 40 تا 120 در دسترس است و کمترین سختی را نسبت به سایر استانداردها دارد. سختی آن چیزی در حدود 310 تا 370 برینل می‌باشد.

طول عمر ورق هاردوکس : 

ورق ضد سایش هاردوکس با ترکیب سختی ، استحکام و مقاومت بالا ، خود را بعنوان فولادی مقاوم در برابر سایش برای افزایش عمر مفید تجهیزات ، قطعات و سازه ها در سخت ترین محیط ها ثابت کرده است. مطالعات انجام گرفته در شرکت فولاد SSAB نشان می دهد عمر مفید قطعات و تجهیزات ساخته شده با ورق های هاردوکس تقریبا سه برابر بیشتر از فولاد های معمولی است.

چقرمگی ورق هاردوکس :

به لطف مقاومت و چقرمگی بسیار زیاد ، ورق Hardox در برابر شوک ، لرزش ، انفجار ، ضربه و سایش مقاومت می کند. و با تجهیزات مناسب کارگاهی ، می توانید آن را خم کنید ، فرم دهید و جوش دهید.

ورق هاردوکس در برابر ترک و گسترش ترک مقاومت می کند. در محیط های فرسایشی ، که ایجاد ترک و شکست ممکن است غیرقابل پیش بینی و هزینه بر باشد، امنیت تجهیزات و افراد مسئله بسیار مهمی است. ،ورق ضد سایش Hardox به شما کمک می کند خطرات را به حداقل برسانید تا تجهیزات شما – و تجارت شما طول عمر بالاتری داشته باشند.

مهمترین ویژگی هایی که از تافنس یا چقرمگی بالای ورق هاردوکس حاصل می شود، می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • بدون تغییر شکل دادن می تواند ضربات سنگینی را وارد کند. (کاربرد در تجهیزات معدنی)
  • در صورت تغییر شکل پلاستیک در برابر ترک مقاومت خواهد کرد.

ورق هاردوکس

کاربرد ورق هاردوکس (hardox)

از کاربرد های هاردوکس می توان به کامیون‌های دامپر، صفحه نمایش، دستگاه های خردکننده سنگ، بیل، نوار نقاله اشاره کرد. این ورق در صنعت راهسازی بسیار پرکاربرد است.

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

راهنمای خرید

پس از استعلام و بررسی قیمت محصول توسط شما با توجه به لیست قیمت قرار داده شده در سایت، کارشناسان فروش فولاد7  ، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش شما را در به صورت پيش فاكتور به اطلاع شما می‌رساند.

چند نکته در هنگام خرید

 تمامی میلگردهای فولادی با آنالیز و بررسی دقیق توسط آزمایشگاه های معتبر کشور در حضور کارشناسان ما و شما مشتری گرامی ارائه می شود.با توجه به نوسانات بازار، برای اطمینان از قیمت نهایی محصول، با کارشناسان فولاد7  در تماس باشید

Call Now Buttonاستعلام قیمت