شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

فولاد هفت

ورق دورستات

ورق دورستات

ورق-دورستات

ورق دورستات

ورق های فولادی ضد سایش دورستات (Durostat) محصول شرکت وستالپاین اتریش است. دورستات تنها ورق ضد سایش تولید شده از طریق فرایند کوئنچ مستقیم (Direct Hardening”DQ”-Online) می­ باشد.

این ورق در گریدهای سختی مختلفی از 400 تا 600 برینل تولید می­ شود. ریز ساختار خاص این فولاد باعث  افزایش مقاومت به سایش و قابلیت ماشینکاری آن نسبت  به سایر فولاد های ضد سایش می ­گردد.

همچنین ترکیب شیمیایی این فولاد موجب افزایش قابلیت جوشکاری آن نسبت به فولادهای با سختی برابر شده است بطوریکه در ضخامت های کم نیازی به پیش گرم قبل از جوشکاری ندارد.

سطح عاری از عیب فولاد ضد سایش دورستات، این فولاد را بر خلاف فولادهای ضد سایش تولید شده توسط روش کوئنچ غیر مستقیم  (Reaustenising Hardening”RQ”- Offline) ، بی نیاز از ترمیم سطحی و رنگ آمیزی پس از تولید می­ کند.

دورستات کاربردهای متنوعی در صنایع معدنی، فولادسازی، ماشین سازی، تولید سیمان، ادوات کشاورزی، لایروبها و … دارد.

به علت سختی و مقاومت سایشی بالای فولاد دورستات، استفاده از آن موجب افزایش عمر قطعات تحت سایش و در نتیجه کاهش قابل توجه هزینه­ های تعمیر و نگهداری می­گردد. اطلاعات تکمیلی در باره فولاد دورستات در کاتالوگهای مربوطه ارائه شده است.

کاربرد های ورق ضد سایش

ورق ضد سایش کاربردهای گوناگونی در زمینه ­های مختلف صنعتی دارد. صنایع معدنی، سیمان، فولادسازی، صنایع مرتبط با تولید ادوات کشاورزی و… برخی از کاربرد های این محصول می­ باشد.

سیکلونها، شوتها، انواع لاینرها، فن­های صنعتی، تجهیزات فولادسازی، سرندهای ارتعاشی و دامپ ترک ها بخش کوچکی از تجهیزاتی می ­باشند که در ساخت آنها از ورق ضد سایش فولادی استفاده می­ گردد.

این گونه از ورق ها عموماً هم در برابر سایش و هم در برابر فرسایش ناشی از عبور سیال و ذرات گرد و غبار مقاوم هستند.

در صورت عدم استفاده از این ورق ها در کاربردهایی که در آنها سایش و فرسایش رخ می ­دهد، عمر کاری تجهیز مورد استفاده کاهش یافته و در نتیجه آن هزینه ­های مربوط به تعمیر و نگهداری افزایش می ­یابد.

کاربرد ورق ضد سایش دورستات

ورق ضد سایش کاربردهای گوناگونی در زمینه ­های مختلف صنعتی دارد. صنایع معدنی، سیمان، فولادسازی، صنایع مرتبط با تولید ادوات کشاورزی و… برخی از کاربرد های این محصول می­ باشد.

سیکلونها، شوتها، انواع لاینرها، فن­های صنعتی، تجهیزات فولادسازی، سرندهای ارتعاشی و دامپ ترک ها بخش کوچکی از تجهیزاتی می ­باشند که در ساخت آنها از ورق ضد سایش فولادی استفاده می­ گردد.

این گونه از ورق ها عموماً هم در برابر سایش و هم در برابر فرسایش ناشی از عبور سیال و ذرات گرد و غبار مقاوم هستند. در صورت عدم استفاده از این ورق ها در کاربردهایی که در آنها سایش و فرسایش رخ می ­دهد، عمر کاری تجهیز مورد استفاده کاهش یافته و در نتیجه آن هزینه ­های مربوط به تعمیر و نگهداری افزایش می ­یابد.

کاربرد ورق دورستات

بدنه کمپرسی
سطل قراضه و ضایعات
باکت
تخلیه کننده ها
شوت ها
تجهیزات لایروبی
بدنه کامیون
برف روب ها
سیستم های بارگیری و انتقال مواد

ورق دورستات

اتصال عالی

استفاده از این نوع ورق‌های فولادی در تولید تریلرها، اتاق کمپرسی‌ها و بسیاری از کاربردهای دیگر، این امکان را فراهم می‌کند تا از ورق‌های با ضخامت کمتر استفاده کنیم. همچنین تولید قطعات کوچک با قابلیت‌های بالای مکانیکی را میسر می‌سازد.

در تلاش برای رویارویی با این نیازهای همیشه در حال تغییر، برای برشکاری و جوشکاری استفاده از لیزر پیشنهاد می‌شود.

استفاده از این ورق‌ها با همراهی فن‌آوری پیشرفته ساخت باعث می‌شود اتصالات با کیفیت بالایی را ایجاد کنیم. اتصالات ایجاد شده دارای خصوصیات زیر هستند:

  • اتصالات نازک‌تر، عریض‌تر، مقاوم‌تر در برابر سایش و صافی سطح بالاتر
  • امکان اتصال گرید‌های مختلف ورق با سختی‌ها و ضخامت‌های متفاوت
  • خواص مکانیکی عالی در اتصالات حاصل از جوش لیزری و جوش ترکیبی لیزری

ورق دورستات طیف وسیعی از خواص مکانیکی را برای ساخت محصولات با کیفیت ارائه می‌کند. این فولاد‌ها همچنین عمدتا عمر مفید محصولات را افزایش می‌دهند و وزن آنها را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهند.

افزایش عمر تجهیزات

دورستات به قصد افزایش عمر مفید قطعات در گریدهای مختلف تولید می‌شود. در مقایسه با فولاد سازه‌ای معمولی، ضخامت ورق می‌تواند به طور قابل توجهی کاهش یابد؛ همچنین در حالی که طول عمر مفید محصول را حفظ می‌کند می‌تواند منجر به بار مرده کمتر و بارگذاری بیشتر، به خصوص در صنعت خودرو شود.

.::شرکت فولاد هفت وارد کننده انواع ورق های ضد سایش ، هاردوکس ، ولدوکس ، دورستات می باشد::.

سختی بالا

سختی بالای دورستات با خنک شدن سریع بعد از نورد گرم، کوئنچ مستقیم، و یا از طریق کوئنچ معمولی حاصل می‌شود. دورستات روش کوئنچ مستقیم را ترجیح می‌دهد، زیرا این روش مقاومت به ضربه را بهبود می‌بخشد و تشکیل پوسته اکسیدی را کاهش می‌دهد.

شکل پذیری سرد خیلی خوب

گریدهای فولاد Durostat برای شکل‌دهی سرد بسیار مناسب هستند، فارغ از اینکه فولاد با روش مستقیم یا غیر مستقیم کوئنچ شده باشد. این خاصیت از طریق یک ساختار همگن، ریز دانه و درجه خلوص بالا به دست می‌آید.

جوش پذیری مطلوب

روش‌های آلیاژسازی مدرن Durostat با بهینه‌سازی کربن معادل، جوش‌پذیری بالا را تضمین می‌کند، این ویژگی به خصوص در مورد فولاد‌های دورستات با سختکاری مستقیم اعمال می‌شود. همچنین پیش گرمایش می‌تواند به طور کامل برای ورق‌های با ضخامت پایین‌تر حذف شود.

صافی سطح عالی

کیفیت عالی سطح ورق Durostat از طریق فرآیندهای دقیق کنترل نورد در ترکیب با واحد‌های سطح بندی (leveling) پیشرفته بدست می‌آید.

این ویژگی در هنگام برش و عملیات کارگاهی بسیار سودمند است و باعث دقت در ابعاد قطعات تولید شده می‌شود. یک لایه یکپارچه پوسته اکسید در سطح ورق پس از نورد گرم در مسیر فرآیند تولید تشکیل می‌شود.

لایه محافظ طبیعی از خوردگی و سایش در حین حمل جلوگیری می‌کند و به راحتی با عملیات سندبلست رفع می‌شود. ابعاد مورد نظر می‌توانند به صورت سندبلاست شده عرضه شوند که پوسته زدایی قبل از پوشش دهی را ممکن می‌سازد.

بسته به نیاز مشتری، گریدهای فولادی Durostat با روش سختکاری مستقیم (DH) و یا غیر مستقیم (non-DH) عرضه می شوند.

مقاومت به سایش عالی دورستات Durostat در عین نازکی

مقاومت به سایش عالی حتی در ضخامت کم در مواردی که به دلیل محدودیت‌های طراحی و مهندسی مجبور به رعایت کاهش وزن در ساخت قطعات هستیم از دیگر ویژگی‌های این محصول است.

دورستات ۵۰۰ برای کاربردهای با تنش مکانیکی بالا و سطح بالای سایش مانند: ماشین آلات بارگیری و حمل، ماشین آلات لایروبی، غربالگری، کارخانجات خردایش، شوت‌ها و سازه‌های کامیون مناسب است. تکنولوژی آلیاژسازی پیشرفته با کربن کم دارای خواص جوش عالی است.

هنگامی که قدرت بالا مد نظر است، دورستات ۵۰۰ برای شکل‌دهی سرد نیز بسیار مناسب است. محصولی که تمامی نیازها برای ساخت ماشین آلات مدرن را برآورده می‌کند و همچنین عمر کاری و سرویس دهی تجهیزات را افزایش می‌دهد. این محصول از ضخامت ۳ میلیمتر تولید می‌‎شود.

قیمت ورق ضد سایش

قیمت ورق ضد سایش عمدتاً به میزان سختی آن بستگی دارد بطوریکه با افزایش میزان سختی ورق، قیمت آن افزایش می­ یابد.

در نتیجه می­توان گفت که ورق با سختی نامی 450 برینل از قیمت بالاتری نسبت به ورق با سختی 400 برینل برخوردار است. علاوه بر این قیمت  این نوع کالا نیز  مانند سایر کالاها به عوامل مختلفی نظیر میزان عرضه، نرخ ارز و سایر عوامل اقتصادی بستگی دارد.

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

راهنمای خرید

پس از استعلام و بررسی قیمت محصول توسط شما با توجه به لیست قیمت قرار داده شده در سایت، کارشناسان فروش فولاد7  ، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش شما را در به صورت پيش فاكتور به اطلاع شما می‌رساند.

چند نکته در هنگام خرید

 تمامی میلگردهای فولادی با آنالیز و بررسی دقیق توسط آزمایشگاه های معتبر کشور در حضور کارشناسان ما و شما مشتری گرامی ارائه می شود.با توجه به نوسانات بازار، برای اطمینان از قیمت نهایی محصول، با کارشناسان فولاد7  در تماس باشید

Call Now Buttonاستعلام قیمت