شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

فولاد هفت

ورق استیل 310

ورق استیل 310

ورق استیل 310

ورق استیل 310 چیست ؟

ورق استیل 310 هم جوشی است با تلفیقی از خصوصیات فرم پذیری مطلوب و توانایی جوشکاری که مطابق با شرایط، با درجه حرارت بسیار تنظیم گشته است. این نوع استیل در برابر حرارت پیوسته در حداکثر دمای  ۱۱۵۰درجه سانتی گراد سبب پایین آمدن گاز های سولفور می شوند.‌ نیز برای خدمات پی در پی تا حداکثر دمای ۱۰۴۰ درجه سانتی گراد به کار برده می شوند.

بهتر است بدانید که از عمده ترین خصوصیات ورق استیل 310 نسوز بودن آن و توانایی به کارگیری آن در درجه حرارت بالا است. به همین علت این نوع استیل به استیل نسوز نیز محبوبیت و شهرت یافته است. این آلیاژ از گونه استیل آستینتی است و دارای خاصیت غیر مغناطیسی می باشد.

ورق استنلس استیل 310 یک آلیاژ آستنیتی مقاوم در برابر حرارت است که از خواص شکل پذیری خوب و قابلیت جوشکاری بالا برخوردار است. محتوای کروم و نیکل آن باعث ایجاد مقاومت به خوردگی بالایی در استیل گرید 310 شده است.

استیل 310S ورژن کم کربن استیل 310 است که از قابلیت جوشکاری بهتری برخوردار است و موجب سهولت در ساخت میشود اما در مقایسه با 310 از استحکام دمای کمتری برخوردار است. این آلیاژ فولاد گزینه ای مناسب برای کاربردهای فوق سرد میباشد .

ورق استیل 310S چقرمگی خود را در دمای فوق سرد حفظ می کند و همچنین در شرایط کرایوژنیک نفوذپذیری مغتاطیسی پایینی خواهد داشت.

ورق استیل 310 یک فولاد آلیاژی با درصد کربن متوسط است که برای کاربردهای با دمای بالا مانند اجزای کوره ها و تجهیزات عملیات حرارتی مورد استفاده قرار میگیرد. گرید 310 در مقابل حرارت مداوم در دماهای بالاتر از 1150 درجه سانتی گراد موجب کاهش گازهای سولفور می شوند. همچنین برای سرویس های متناوب تا دماهای بالاتر از 1040 درجه کاربرد دارند.

ورق استیل 310 همچنین قابلیت استفاده در محیط های کربونیزه کننده متوسط را دارد اما این درحالی است که پاسخگوی تجهیزات محیط های با خاصیت کربونیزه کنندگی شدید نمی باشد. آلیاژ 310 در محیط های اکسیدکننده و نیتریدکننده هم قابل استفاده است، اما باید توجه داشت که تحت این شرایط مقدار حداکثر دمای کارایی آلیاژ 310 کاهش می یابد.

کاربردهای درجه 310 / 310S فولاد ضد زنگ چیست ؟

ورق استیل 310 / 310S در احتراق بستر کوره ، لوله های تابشی ، آویزهای لوله ای برای دیگهای بخار تصفیه نفت و بخار ، اجزای داخلی مایع سازنده ذغال سنگ ، گلدان های سربی ، ترموول ها ، پیچ های لنگر نسوز ، مشعل ها و محفظه های احتراق ، دکمه های عقب ، صدا خفه کن ، پوشش های بازپخت ، ساگر ، تجهیزات پردازش مواد غذایی ، ساختارهای برودتی.

استعلام قیمت ورق استیل 309

کربن در استیل 310 نسوز

بهتر است بدانید مقدار کربن در این دسته تقریباً ۲۰٪ ذکر شده که برای استعمال های زنگ نزن این میزان کاهش یافته و بلعکس برای حالاتی که به اقسام گوناگون در بلبرینگ و تجهیزات برش به کار برده می شود میزان آن افزایش می یابد.

قیمت استیل نسوز همانند دیگر استیل ها با توجه به قطر و سازنده آن متمایز است در سایت های معتبر فروش این گونه استیل می توان قیمت این نوع محصول را میتوانید با کارشناسان فولاد هفت تماس گرفته و مطلع شوید

 

خواص استیل 310

اگر بخواهیم خواص ورق استیل 310 را مورد بررسی قرار دهیم، این خواص به شرح ذیل می باشد:

 1. این مقطع فولادی ( استیل ۳۱۰ ) مقاومت به اکسیداسیون را تا دمای نزدیک به ۱۲۰۰ درجه ی سانتی گراد پذیرا است
 2. خواص دیگر این استیل، این است که استحکامش در برابر دمای بالا متوسط است
 3. همچنین در دمای بالا از مقاومت مطلوبی در برابر خوردگی برخوردار است
 4. در دماهای پایین، مثل دمای -۲۶۶ درجه سانتی گراد، چقرمگی و استحکام خود را حفظ می نماید.

کاربرد ورق استیل ۳۱۰

استیل گرید 310 بدلیل مشخصات خوبی که دارد در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار میگیرد از جمله :

 • قطعات کوره ها
 • مبدل های حرارتی
 • لوله های احتراق
 • سیم مایع جوشکاری و الکترود
 • جعبه کربورایزینگ
 • صنایع نیروگاهی
 • صفحات بافته شده
 • ساخت دستگاه های فراوری مواد غذایی

استقامت در مقابل زنگ زدگی

مقدار بسیار کرون و نیکل در این نوع آلیاژ افزون بر بالا بردن استقامت در مقابل درجه حرارت و نسوز بودن باعث ازدیاد استقامت زنگ زدگی مخصوصاً در محیط های نمناک شده است. این نوع استیل در دمای پیرامون در مقابل اسید نیتریک و تا دمای حدود ۴۲۵ درجه در مقابل نیترات ها استقامت زنگ زدگی مطلوبی دارد.

آنالیز ترکیب شیمیایی ورق نسوز استیل 310

در جدول زیر ترکیب شیمیایی ورق استیل 310 و (S) 310 ارائه شده است. همانطورکه در قسمت قبل نیز اشاره شد استیل (S) 310 کربن کمتری داشته و به همین خاطر از مقاومت بالایی در برابر رسوب زایی کاربید کروم و خوردگی بین دانه ای به ویژه هنگام جوشکاری برخوردار است.

 

 

جدول 1: آنالیز ترکیب شیمیایی ورق استیل 310 و (S) 310
عنصر آلیاژی (%) استیل 310 استیل 310S
کربن(C) 0.25 0.08
منگنز (Mn) 2 2
سیلسیم (Si) – بیشترین مقدار 1.5 1.5
فسفر (P) 0.045 0.045
گوگرد (S) 0.03 0.03
کروم (Cr) 24-26 24-26
نیکل (Ni) 19-22 19-22
آهن (Fe) عنصر پایه عنصر پایه

خواص فیزیکی ورق استیل نسوز 310

 

جدول 3: خواص فیزیکی ورق استیل 310 و (S) 310
خواص فیزیکی استیل 310
چگالی (g/cm3) 8
دمای ذوب (C֯) 1455
مدول الاسیسیته (GPa) 200
مقاومت الکتریکی (µm.cm) 78
رسانایی حرارتی (m.k / W) 14.2
ضریب انبساط حرارتی (C ֯ / 1) C ֯ 100 – 0 15.9
C ֯ 315 – 0 16.2
C ֯ 538 – 0 17

خواص مکانیکی ورق استیل نسوز 310

رده آلیاژی استحکام کششی نهایی (MPa)
(حداقل مقدار)
استحکام تسلیم (MPa)
(حداقل مقدار)
الانگیشن (%)
(حداقل مقدار)
سختی
(حداکثر مقدار)
UTS (MPa)-min E ( % in 50 mm)-min YS (%2 proof stress) (MPa)-min راکول (HR B)
حداکثر مقدار
برینل (HB)
حداکثر مقدار
310 520 205 40 95 217
310S 520 205 40 95 217

استقامت در مقابل درجه حرارت

یکی از ویژگی های ورق استیل ۳۱۰ استقامت در مقابل درجه حرارت بالا است. در صورتی که حرارت به شکل مستمر باشد می تواند تا دمای حدود ۱۱۵۰ درجه سانتی گراد در مقابل اکسید شدن و خوردگی استقامت داشته باشد .

اگر این حرارت پی در پی باشد دمای اکسید شدن این استیل حداکثر ۱۰۴۰ درجه می باشد. از دیگر خصوصیات عمده این نوع آلیاژ استقامت مطلوب در مقابل فرسودگی حرارتی و افت و خیز دمایی دارد.

در محیط هایی که گاز دی اکسید گوگرد در درجه حرارت بالا حضور دارد به صورت وسیعی از این نوع استیل استفاده می شود. به دلیل وجود ته نشین کاربید کروم در حدود دمای ۴۲۵ الی ۸۶۰ درجه سانتی گراد، به کار گیری همیشگی از ورق استیل ۳۱۰ پیشنهاد نمی شود.

گاهی در درجه حرارت های بالا یا پایین این میزان به صورت مطلوبی عمل می کند. در مجموع می توان ذکر نمود که  این ورق استیل در دمای ۸۰۰ الی ۹۰۰ درجه سانتی گراد به کار برده می شود.

خرید ورق استیل 310

خرید ورق استیل 310 نیز از دیگر خدماتی است که توسط ورق استیل 310 ارائه می گردد برای خرید ورق استیل 310 مورد نظر خود کافی است با کارشناسان فولاد هفت تماس حاصل فرمایید.

قیمت ورق استیل 310

قیمت ورق استیل ۳۱۰ را می توانید در سایت شهرآهن مشاهده فرمایید. برای اطلاع از قیمت لحظه ای ورق استیل ۳۱۰ م یتوانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. برای اطلاع دقیق تر از ورق استیل 310 نسوز نیز می توانید با کارشناسان ما در شهرآهن تماس بگیرد.

وزن ورق استیل 310

وزن ورق استیل 310 با توجه به ابعاد و ضخامت آن متفاوت می باشد. برای مشاهده وزن ورق استیل 310، ورق استیل مورد نظر خود را از لیست زیر انتخاب و روی آن کلیک کنید تا به صفحه این محصول هدایت شوید.

ورق استنلس استیل 310

ورق استنلس استیل 310 از جمله ورهای استیل ضد زنگ می باشد. ورق استنلس استیل 310 امروزه در کشور ما تولید نمیشود و در کشورهای نظیر هند، تایوان، چین و روسیه تولید می گردد.

 

درباره شرکت فولاد هفت ویژن

این شرکت با تجربه چندین ساله در زمینه واردات و فروش انواع ورق فولادی ، ورق استیل ، میلگرد ، تیرآهن ، لوله ، قوطی ( پروفیل ) ، تسمه و چهارپهلو ، نبشی و ناودانی فعالیت میکند .

تمامی محصولات کارخانه جات ایرانی و روسی ، اکراینی ، چینی و… دارا می باشد ، شرکت فولاد هفت ویژن که با نام فولاد 7 فعالیت میکند این تظمین را به تمامی مشتریان خود میدهد که تمامی محصولات خود را با بهترین قیمت بازار و بروزترین قیمت بازار و محصولات با کیفیت و اورجینال را به دست شما عزیزان میرساند .

فقط کافیست با کارشناسان شرکت فولاد 7 تماس بگیرید و استعلام قیمت روز محصول مورد نظر خود را از کارشناسان بخواهید ، محصول پس از ثبت سفارش شما فورا ارسال خواهد شد .

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

راهنمای خرید

پس از استعلام و بررسی قیمت محصول توسط شما با توجه به لیست قیمت قرار داده شده در سایت، کارشناسان فروش فولاد7  ، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش شما را در به صورت پيش فاكتور به اطلاع شما می‌رساند.

چند نکته در هنگام خرید

 تمامی میلگردهای فولادی با آنالیز و بررسی دقیق توسط آزمایشگاه های معتبر کشور در حضور کارشناسان ما و شما مشتری گرامی ارائه می شود.با توجه به نوسانات بازار، برای اطمینان از قیمت نهایی محصول، با کارشناسان فولاد7  در تماس باشید

Call Now Buttonاستعلام قیمت