شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

فولاد هفت

میلگرد MO40

میلگرد mo40

میلگرد Mo40 یک فولاد آلیاژی مولیبدن کروم دار است و جز زیر گروه فولاد های عملیات حرارتی و آلیاژی دسته بندی می شود بر اساس استاندارد DIN آلمان آن را فولاد 1.7225 و بر اساس استاندارد AISA آمریکا فولاد 4140 نامیده می شود شایسته است بدانید میلگرد Mo40 به نام 42CRMO4 نیز شناخته می شود و معمولا برای واردات از این نام استفاده می کنند.

وجود عنصر کروم در میلگرد Mo40 باعث می شود که این جنس از فولاد شکننده شود برای همین به آن عنصر نیکل اضافه می کنند تا به مقاومت دلخواه برسد میلگرد 4140 مقاوم در برابر سایش است و چگالی این فولاد حدودا 7.7 الی 8.03 Mg/m3 است.

 

میلگرد mo40

 

میلگرد MO40 فولادی با کیفیت آلیاژی بسیار بالا ، یکی از مقاوم ترین فولاد ها می باشد. این فولاد در قطعاتی که نیاز به سختی بالا و تحمل فشار بالا دارد، مورد استفاده قرار می گیرد.

این فولاد با ترکیب شیمیایی 42CRMO4 در دمای 820-860 درجه سانتیگراد در آب یا روغن سختکاری می شود. همچنین این فولاد خواص فراوانی در صنعت دارد و هدایت گرمایی خوبی دارد.

ترکیبات شیمیایی فولاد آلیاژی Mo40

C% Si% Mn% P%
0.38 – 0.45 0.4 0.6 – 0.9 0.035
S% Cr% Mo%
0.035 0.9 – 1.2 0.15 – 0.3

فولاد 4140

فولاد 4140 فولادی مقاوم به حرارت است که دارای ترکیبات شیمیایی مثل کربن ، کروم و مولیبدن می باشد. دو عنصر کروم و مولیبدن، ویژگی های مقاومت در برابر ضربه و خش ، چقرمگی ، استحکام و مقاومت در برابر سایش ، در این فولاد را تقویت می کنند.

این فولاد کاربرد وسیعی در صنایع مختلفی دارد مثل غلتک های صنایع سیمان، شاتون، محور های خودرو ، دنده فرمان و اجزا فرمان، سازه های تحت فشار در خودرو ، ماشین های سنگین، هواپیما و… .

فولاد 4140

IASC MARK مارک فوالد آلیاژی اصفهان ۷۲۲۵ IASC
DIN آلمان ۱٫۷۲۲۵
SARSTAHL ROCHLING   (زارشتال (روشلیتینگ MO40
B.S. بریتانیا ۷۰۸M40
SWEDEN سوئد ۴۲CrMo4
A.I.S.I.   SAE/ASTM  آمریکا ۴۱۴۰ SAE

فولاد 1.7225

فولاد 1.7225 فولادی مناسب برای قطعات با سطح مقطع متوسط و بزرگ در غلتک های صنایع فولاد، صنعت ماشین سازی ، هواپیما سازی و حتی کشتی سازی می باشد.

نام دیگر این فولاد MO40 می باشد . از مهم ترین خواص این فولاد می توان به استحکام تسلیم و استحکام کششی بالا اشاره کرد .

میلگرد 1.7225

یک میلگرد آلیاژی عالی برای تولید قالب های بزرگ و متوسط ​​با نیاز به استحکام و چقرمگی بالا است، و می توان از آن برای ساخت آهنگری هایی استفاده کرد که به استحکام بالاتر و بخش گرم شده ی بزرگتری نسبت به فولاد 35CrMo نیاز دارند.

42CrMo4

مانند چرخ دنده های بزرگ برای کشش لوکوموتیو، چرخ دنده های انتقال سوپرشارژر، محورهای عقب، میله های اتصال پر بار و گیره های فنری. از فولاد 42CRMO4 همچنین می تواند برای اتصالات لوله حفاری چاه عمیق نفت و ابزار ماهیگیری زیر 2000 متر استفاده شود.
عملیات حرارتی را که می توان روی Mo40 انجام داد:

  1. آنیل
  2. تمپرینگ
  3. تنش زدایی
  4. آهنگری
  5. نرماله کردن
  6. و …

کاربردهای میلگرد Mo40

در مواردی که به مقاومت و سختی همچنین توان کششی نیاز است از میلگرد Mo40 استفاده می شود .

کلا فولاد mo40 خاصیت ماشین کاری خوبی دارد طوری که فرزکاری ، سوراخ کاری و سنبه زنی به راحتی روی آن انجام می شود ولی برای جوشکاری مناسب نیست و قبل از جوشکاری باید محل جوش را گرم کرد و پس از آن تنش زدایی روی آن انجام داد

از فولاد 7225 می توان برای قطعات تحت فشار استاتیکی و دینامیکی وسایل نقلیه، موتورها و ماشین ها استفاده کرد.

برای قسمت هایی از مقاطع بزرگتر، میل لنگ، چرخ دنده ها و همچنین می توان قطعات یدکی معدن، پین های سخت شده القایی، لوازم جانبی بست، تجهیزات حفاری در نفت و گاز مانند مته و غیره را تولید کرد.

AISI-4140-Alloy-Steel

فولاد Cr441

فولاد Cr441 فولادی از نوع آلیاژی عملیات حرارت پذیر است که در برابر ضربه های قوی ، دمای بالا ، سایش و عوامل جوی بسیار مقاوم می باشد .

این فولاد با ترکیب شیمیایی 42CRMO4 در صنعت کاربرد گسترده ای دارد به همین دلیل یکی از پر مصرف ترین آلیاژ در جهان می باشد.

از کاربرد این فولاد می توان به استفاده در چرخ دنده ها، زره آسیاب های گلوله ای مواد خام، میله های اتصال ، اجزای جعبه فرمان ، ظروف تحت فشار و وسایل مکانیکی متعددی اشاره کرد.

قیمت روز فولاد mo40

قیمت روز فولاد mo40 این فولاد بسیار مقاوم با ویژگی های بسیار عالی و کاربردی می باشد. این فولاد در قطعات صنعتی کاربرد گسترده ای دارد مانند قطعاتی که تحت فشار یا ضربه و حرارت بالایی قرار می گیرند. در ترکیب شیمیایی اولیه این فولاد ، کربن ، کروم و مولیبدن وجود دارد.

دیگر عناصر موجود در این فولاد بور ، منگنز ، نیکل ، سیلیسیوم و وانادیوم می باشد. این فولاد دارای توان کششی و مقاومت در برابر سختی بالا می باشد. برای اطلاع از قیمت روز فولاد mo40 با کارشناسان شرکت فولاد هفت در ارتباط باشید تا بروزترین و قیمت را به شما اطلاع دهند.

در اینجا میتوانید در مورد میلگرد A36 بیشتر بخوانید.

قیمت فولاد MO40

قیمت فولاد MO40 را به صورت دقیق و روزانه را از کارشناسان فروش شرکت فولاد هفت درخواست کنید . فولاد MO40 فولادی ساده و با تناژ تولید جهانی بالا می باشد. این فولاد همچنین ضد زنگ می باشد و در رده فولاد های پر آلیاژ قرار دارد.

میلگرد MO40

میلگرد mo40 ، میلگردهای آلیاژی با کیفیت بالا هستند که در گروه فولادهای عملیات حرارتی پذیر قرار دارند. از مشخصات میلگرد MO40 شکل پذیری و استحکام بالا را می توان نام برد. از این رو در صنعت خودرو ، هواپیما و ساخت غلطک های صنایع فولاد کاربرد فراوانی دارند.

قیمت میلگرد mo40

قیمت میلگرد mo40 در سایزهای مختلف از قطر 12 تا 1200 میلی متر تولیدشده در کارخانه های داخلی و خارجی را از شرکت فولاد هفت درخواست نمایید.

قیمت میلگرد MO40 به دلیل آلیاژهای نیکل، مولیبدن، کروم، وانادیوم و سرباره گیری کامل این میلگرد در حین تولید که کیفیت بالایی به آن می بخشد، در مصرف صنایع خاص مقرون به صرفه می باشد.

وزن مخصوص فولاد mo40

وزن مخصوص فولاد mo40 با توجه به اندازه و ضخامت آن می باشد. فولاد mo40 فولادی با کیفیت آلیاژی بسیار بالا ، یکی از مقاوم ترین فولاد ها می باشد.

این فولاد در صنعت استفاده فراوانی دارد. از خاصیت های این فولاد می توان به شکل پذیری خوب ، قابلیت جوشکاری، مقاومت در دمای بالا و فشار اشاره کرد. این فولاد در ساخت ماشین آلات سنگین مثل تراکتور ، محور خودروها ، چرخ دنده های فول پیکر ، غلتک های غول پیکر، سازه های سنگین و … کاربرد فراوانی دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره وزن مخصوص فولاد mo40 می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 سخت کاری فولاد MO40

سخت کاری فولاد MO40 ، که نوع خاصی از عملیات حرارت پذیری می باشد در دمای 860-820 در آب یا روغن انجام می شود . سخت کاری برای افزایش مقاومت فولاد در برابر ، ضربه ، سایش ، خوردگی و … می باشد و باعث افزایش طول عمر فولاد می شود.

این فولاد در صنایع مختلفی مانند غلتک های صنایع سیمان ، دنده فرمان ، محور های خودرو ، پیچ های مقاوم ، ظروف تحت فشار و … کاربرد دارد.

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

راهنمای خرید

پس از استعلام و بررسی قیمت محصول توسط شما با توجه به لیست قیمت قرار داده شده در سایت، کارشناسان فروش فولاد7  ، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش شما را در به صورت پيش فاكتور به اطلاع شما می‌رساند.

چند نکته در هنگام خرید

 تمامی میلگردهای فولادی با آنالیز و بررسی دقیق توسط آزمایشگاه های معتبر کشور در حضور کارشناسان ما و شما مشتری گرامی ارائه می شود.با توجه به نوسانات بازار، برای اطمینان از قیمت نهایی محصول، با کارشناسان فولاد7  در تماس باشید

Call Now Buttonاستعلام قیمت