شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

فولاد هفت

میلگرد ترانس

میلگرد ترانس

میلگرد ترانس

معرفی میلگرد ترانس

یکی از مصالح پر کاربرد و مهم در ساختمان سازی که در اسکلت و زیر بنا اهمیت زیادی دارد، میلگرد است. مقطع فولادی که در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین بتن مورد استفاده قرار می گیرد ، دارای طول و عرض مشخص است و در سازه های بتن آرمه به کار می رود، میلگرد است.

این محصول انواع مختلفی دارد که یک نمونه آن میلگرد ترانس ( میلگرد ترانسمیسیون ) است. البته این محصول کاربرد کاملا مشابه با میلگرد سازه ندارد و این آرماتور بیشتر در مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که اهمیت ظاهر و زیبایی آن بسیار حائز توجه باشد.

این محصول در صنعت و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد اما برای موارد تزئینی همچون فرفوژه (فرفورژه)، شبکه بندی ، تقویت سازه و… به کار برده می شود.

میلگرد-ترانس

انواع میلگرد ترانس

این محصول دارای تنوع است و انواع آن را در موارد متعددی به کار می برند. این تفاوت ناشی از نحوه ساخت این محصول است. میلگرد ترانس به روش نورد گرم ساخته می شود اما روش های مختلفی برای تولید این محصول موجود است.

اگر میلگرد ترانس به صورت کششی یا روغنی تولید شود به آن میلگرد ترانس می گویند این محصول در قطری بین 10 تا 60 میلی متر و در طول بین 3 تا 6 متر تولید می شود. انواع این محصول را می توان به صورت کامل معرفی کرد که در زیر عنوان شده است.

 • ترانس تک پولیش
 • دو پولیش
 • ترانس کششی یا روغنی
 • سنگ خورده (سر زرد و سر قرمز)
 • بلبرینگ خور
 • مفتول
 • تسمه
 • چهارپهلو ترانس تسمه
 • شش پر
 • ترانس تک پولیش

میله ایست که سطح آن ناصاف است و به روش نورد گرم تولید می شود و در مرحله پولیش این فولاد را صاف و براق می کنند. این محصول فقط به یک مرحله نیاز دارد و در مواردی مثل قطعات پمپ های آب و نفت ، سیلندر های هیدرولیکی و … استفاده می شود.

لازم به ذکر است که از ویژگی های برجسته این میله آن است که اگر برای کاری مورد ماشین کاری قرار بگیرد همچنان براقیت خود را حفظ می کند.

 • میلگرد ترانس دو پولیش 

این نوع میله نیز از فرآیند گرم به دست می آید و با پولیش کردن سطح آن آیینه مانند می شود و میزان درخشان و براقی آن از تک پولیش بیشتر است.

ظاهر آیینه ای باعث شده ، زیبایی آن را دو چندان کند و برای ساخت قطعات خودرو ، سازه های معماری و مکان های خاص که نیازمند فلز محکم و آیینه ای شکل باشد مورد استفاده قرار بگیرد. حسن استفاده از این محصول آن است که نشکن است.

 • ترانس کششی یا روغنی
 • سنگ خورده

برای تولید این محصول حتما باید از دستگاه مخصوصی استفاده کرد. دستگاه سنگ سنترلس LIDKOPING که بسیار دقیق عمل می کند و به هزارم میلی متر نیز حساس است ، می تواند این محصول را تولید نماید.

از ویژگی های این محصول این است که ضخامت بین 3 تا 100 میلی متر دارد و با تلورانس بسیار دقیقی همراه است که قابلیت سفارش توسط مشتری را دارد. این محصول به دو صورت عرضه می شود یکی نوع سر زرد است که به (ST) و نوع دیگر سر قرمز (CK)  می باشد.

 • بلبرینگ خور

این محصول از نظر ظاهری به سنگ خورده شباهت زیادی دارد و فقط یک تفاوت دارد و آن تنها تفاوت در قابلیت بلبرینگ شدن آن است.

حسن این محصول قیمت بسیار پایین آن است که باعث می شود تولید کنندگانی به این محصول روی بیاورند که ملاک مهم برایشان بلبرینگ خوردن ، کیفیت بالا ، سطح براق ، دقت و سایز دلخواه است که باعث شده خریداران زیادی داشته باشد. این محصول کاربرد زیادی دارد.

 • میلگرد ترانس مفتول

این محصول ظاهری سفید و صیقلی دارد و قطر آن از 3 تا 14 میلی متر موجود است و به خاطر ضخامت کم قابلیت خم کاری دارد و در دو نوع ساختمانی و صنعتی تولید می شود. کاربرد این محصول در سیم کشی برق ، فنر ها ، گیره های کاغذ و تولید انواع سیم های مفتولی استفاده می شود.

 • میلگرد ترانس تسمه

این محصول به سه شیوه از جمله نوردی ، ماشین کاری و ترانسی تولید می شود. تسمه ترانسی کمترین تلورانس را دارد و عملیات ماشین کاری بر روی این محصول بسیار کم انجام می شود و مقطعی کاملا صاف و مستطیل شکل است.

ترانس چهارپهلو

 • میلگرد ترانس چهار پهلو

این محصول تنوع سایز بالایی دارد و هر یک از این سایزها در یک وسیله و با کاربردهای متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد. نوع چهار پهلو از سایز 2 میلی متری تا 90 میلی متری در بازار موجود است و به صورت 2*2 تا 90*90 تولید می شود.

سایز های بزرگ که در ابعاد بین 12 در 12 الی 90 در 90 را در قطعات و لوازم با دقت بالا و حساس به کار می برند. سایز 2*2 تا 10*10 برای وسایل بسیار ظریف مثل قفل استفاده می شود که البته به این سایز «خار» نیز می گویند.

در ساخت نرده ، درب و پنجره سایز های بین 5 تا 16 مورد استفاده قرار می گیرند که هر سایز در یک پروژه ساختمانی قابلیت کاربرد دارد.

به طور مثال چهار پهلو سایز 5 و 6 بیشترین کاربرد را به عنوان یک کالای تزئینی در تالار و رستوران دارد. چهار پهلو سایز 8 و 9 برای گل نرده های کوره ای استفاده می شود. در این محصول هر چه عدد بیشتر می شود استحکام و مقاومت نیز بیشتر می شود.

سایز 10 برای ساخت درب و پنجره به کار برده می شود. چهار پهلو سایز 12 بیشترین استحکام و مقاومت را داراست و برای درب های ساختمانی ، نرده ها و سر نیزه های حفاظتی مورد استفاده قرار می گیرد. سایز بین 14 و 16 دارای وزن و سایز بزرگ تری است و به صورت سفارشی تولید می شود.

 • نوع چهار پهلو از سایز ۲*۲ تا ۹۰*۹۰ تولید و عرضه می شود که هر یک از سایزها برای مصارف خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • برای مثال: از سایز ۱۲*۱۲ تا ۹۰*۹۰ در تولید قطعات و لوازم با دقت بالا مورد استفاده قرار می گیرد.
 • سایز ۲*۲ تا ۱۰*۱۰ که به آن خار گفته می شود در صنایعی مانند صنایع تولید قفل که به دقت و ظرافت بالا نیاز است مورد استفاده قرار می گیرد.
 • چهار پهلو سایز ۵-۶-۸-۹-۱۰-۱۲-۱۴- ۱۶ در ساخت نرده، درب و پنجره مورد استفاده قرار می گیرد که به شرح زیر می باشد:
 • چهار پهلو سایز ۵ و ۶: بیشتر کاربرد تزیینی در تالارها و رستوران ها دارد.
 • چهارپهلو سایز ۸ و۹ : نسبت به سایز ۵ و ۶ مستحکم تر می باشد که در ساخت گل نرده های کوره ایی از آن استفاده می شود.
 • چهار پهلو سایز ۱۰: برای ساخت گل نرده کوره ایی، ساخت نرده و حفاظ و درب و پنجره از این نوع استفاده می شود.
 • چهارپهلو سایز ۱۲: از بیشترین مقاومت و استحکام برخوردار است که در ساخت سرنیزه های حفاظتی، درب های ساختمانی و نرده مورد استفاده قرار می گیرد.

ترانس شش پر

 • میلگرد ترانس شش پر

این محصول از مقاطع فلزی تشکیل شده که شش ضلع یا شش گوشه دارند و همانند میلگرد st37 از آلیاژ فولادی ST37 ساخته می شوند. این میله ها شش ضلعی هستند در سایز و ابعاد متنوعی ساخته می شوند.

ویژگی های میلگرد ترانس

مهم ترین و اصلی ترین ویژگی این محصول در زیبایی ظاهری آن است که طرفداران خاص خود را دارد. این کالا برای مصرف کنندگانی که آراستگی و زیبایی محیط برایشان مهم است جایگاه ویژه ای دارد و علاوه بر زیبایی ، مقاومت و استحکام بالا نیز دارد . از سوی دیگر عیب بزرگ این محصول قیمت بالای آن است.

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

راهنمای خرید

پس از استعلام و بررسی قیمت محصول توسط شما با توجه به لیست قیمت قرار داده شده در سایت، کارشناسان فروش فولاد7  ، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش شما را در به صورت پيش فاكتور به اطلاع شما می‌رساند.

چند نکته در هنگام خرید

 تمامی میلگردهای فولادی با آنالیز و بررسی دقیق توسط آزمایشگاه های معتبر کشور در حضور کارشناسان ما و شما مشتری گرامی ارائه می شود.با توجه به نوسانات بازار، برای اطمینان از قیمت نهایی محصول، با کارشناسان فولاد7  در تماس باشید

Call Now Buttonاستعلام قیمت