شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

فولاد هفت

لوله آلومینیوم

لوله آلومینیوم

لوله آلومینیوم

لوله آلومینیوم

آلومینیوم یک فلز بسیار سبک وزن است و استفاده از این فلز در اتومبیل و صنعت هوافضا وزن مرده و مصرف انرژی را کاهش می دهد. استحکام آلومینیوم را می توان طبق ویژگی های لازم برای کاربردهای مختلف یا اصلاح ترکیب شیمیایی آلیاژهای آن افزایش داد. آلومینیوم یک ماده شدیدا مقاوم در برابر خوردگی بوده و انواع مختلف عملیات سطحی می توانند خاصیت مقاومت به خوردگی آن را بهبود بخشند.

همچنین این فلز رسانای عالی حرارت و الکتریسیته است و نسبت به وزن آن تقریبا رسانای دو برابر بهتر از مس است. این ویژگی آلومینیوم را رایج ترین ماده به کار رفته در اکثر خطوط انتقال نیرو ساخته است.

آلومینیوم چکش خوار بوده و نقطه ذوب پایینی دارد. همچنین این فلز در حالت مذاب می تواند به چندین روش فرآوری شود. لوله های آلومینیومی امروزه به یکی از پرمصرف ترین محصولات مورد استفاده در صنعت تبدیل شده اند.

تولید و کاربرد لوله آلومینیومی

لوله های آلومینومی در دو نوع بدون درز و درز دار تولید می شوند. لوله آلومینیوم بدون درز هیچگونه شکاف در آن ها وجود ندارد. به همین علت دچار نشتی نمی شوند و در صنایع حساس برای انتقال گاز ها و مواد شیمیایی بسیار کابرد دارند.

این لوله آلومینیومی را از شمش های توپر تهیه می کنند. در تولید لوله آلومینیومی آلیاژ های سری ۶۰۰۰ به کار برده می شود. برای تولید لوله آلومینیومی از روش اکستروژن استفاده می شود. لوله های آلومینومی دارای خواص رسانایی حرارتی هستند.

به همین دلیل در صنایع خودرو سازی که این نکته دارای اهمیت است مانند رادیاتور و… مورد استفاده قرار می گیرد. در صنایع دیگر مانند صنایع غذایی حمل و نقل ریلی کاربرد دارد.

 

لوله آلومینیوم

 

نکات قابل توجه خرید لوله آلومینیومی

لوله های آلومینیومی در برند های مختلفی در بازار موجودند که در هنگام خرید لوله آلومینیوم، حتما علاوه بر کابرد آن باید به مشخصات محصول مانند اندازه، استاندارد و کالیبره بودن آن دقت نمود. این محصول با نوسان قیمت لوله آلومینیوم در بازار همراه است. بنابراین هنگام خرید باید به اخرین قیمت تمام شده لوله آلومینیومی در بازار توجه کرد.

استاندارد آلیاژ  لوله

استاندارد لوله آلومینیومی به روش اکستروژن، ثابت می کند که تفاوت های قابل توجه، میان نوع پرس و ابعاد بیلت مورد استفاده برای آلیاژهای متفاوت، باعث ایجاد مغایرت هاي قابل توجه در حجم تولید میشوند.

نتایج تولید لوله آلومینیومی به شيوه اکستروژن را، از سه آلیاژ ناهمگن در سه طرح تولید متفاوت، ارائه می دهد. سرعت تولید و زمان مورد نیاز، تفاوت های درخور رویکردی دارند.

نتیجه حاصل از تولید لوله از آلیاژ به کمک سه پرس اکستروژن آلومینیوم  با عمر بیش از 10 سال ارائه شده است.در این میان، ابعاد بيلت ها تقریبا برابر انتخاب شده اند.

اما نتایج، تفاوت های قابل توجهی را در میزان تولید ماهانه پرس ها، نشان می دهند. با مقایسه نتایج با جدول در میابیم که حتی یک پرس قدیمی، میتواند به نحوی سودمند کارکند. نکته مهم در یک تولید اقتصادی توجه به پارامترهای پرس است.

 

انواع لوله آلومینیوم

آلومینیوم در چندین آلیاژ مختلف وجود دارد. آلومینیوم آلیاژهای قوی با انواع مختلفی از ترکیبات منیزیم و سیلیکون تشکیل می دهد. به طور خاص ، تولید کنندگان از آلیاژ لوله مربعی آلومینیوم 6061 برای بسیاری از کاربردهای با مقاومت متوسط و زیاد به دلیل افزایش جوشکاری و مقاومت در برابر خوردگی استثنایی استفاده می کنند.

لوله مربعی آلومینیومی 6061 نیز به راحتی آنودایز می شود و خواص آن آنرا برای تصفیه حرارتی عالی می کند. همچنین ارزانترین آلیاژ لوله آلومینیوم موجود است.

لوله-آلومینیوم

 

 

1.آلیاژ 6061

آلیاژ 6061 آلومینیوم با قابلیت هایی از جمله قابلیت رسوب سختی است و عنصرهای اصلی آن منیزیم و سیلیسیم می باشد ; و از ویژگی‌های مهم آن می‌توان قابلیت جوشکاری و اکستروژن را نام برد.

این آلیاژ اصولا در مدتی که عملیات ساخت انجام می شود تحت حرارت قرار می‌گیرد. این آلومینیوم بیشتر ویژگی های خوب یک فلز صنعتی را دارد. این نوع فلز طیف وسیعی از خواص مکانیکی خوب و مقاومت در برابر خوردگی را ارائه می دهد.

لوله آلومینیوم 6061 توسط اکثر تکنیک های متداول ساخته می شود. همچنین یکی دیگر از مزایا این لوله که باعث پرکاربرد تر شدن این فلز شده است, قابلیت تعمیر بسیار راحت این فلز است.موارد استفاده از آلومینیوم 6061 عبارتند از :

 • کادر بندی
 • قفسه بندی
 • برنامه های فضای باز
 • موانع حفاظتی
 • ستون های پشتیبانی

2.آلیاژ 6063

آلیاژ آلومینیوم 6063 یک آلیاژ با استحکام متوسط است که معمولا به عنوان یک آلیاژ معماری یا ساختمانی نامیده می شود. معمولا از این آلیاژ در اکسترود های پیچیده استفاده می شود.

دارای سطح کامل خوب، مقاومت در برابر خوردگی بالا، به راحتی برای جوش مناسب است و می تواند به راحتی آنودایز شود.موارد استفاده از آلومینیوم 6063 عبارتند از :

 • صنعت ساختمان
 • اکستروژن
 • قاب پنجره
 • درب
 • اتصالات فروشگاه
 • لوله های آبیاری

3.آلیاژ 3003

آلیاژ 3003 از ترکیب آلومینیوم با منگنز تولید میشود. چگالی پایین این محصول کاربرد آلیاژ 3003 را به طور گسترده ای در صنعت هوا فضا ، خودرو و صنعت الکترونیک ایجاد کرده است.

به دلیل مقاومت آلیاژ در برابر خوردگی، در ساخت لوله های مورد استفاده در سیستم خنک کننده ی انواع خودرو ها به کار برده میشود. این لوله ها با قالب اکستروژن پیوسته ساخته میشود.

سطح صاف و خاصیت شکل پدیری و جوش پذیری این فلز موجب استفاده در بدنه قوطيهاي نوشيدنی و لوازم پخت و پز شده است که حجم و تناژ بالایی از توليد را به خود اختصاص داده اند.در مجموع آلیاز 3003 یکی از پرکاربردترین آلیاژها در صنعت به شمار میرود.ویژگیهای آلیاز 3003 عبارتند از :

 •  چگالی پایین
 • مقاومت بالا در برابر خوردگی
 • شکل پذیری خوب
 • جوش پذیری خوب
 • سطح صاف
 • تنوع رنگ

 

ویژگی لوله های آلومینیومی بدون درز

اصطلاح “لوله های جوش داده شده”  که به طور گسترده ای برای لوله های  فولادی استفاده می شود، برای لوله های آلومینیومی استفاده نمی شود. مسئله این است که، لوله فولادی دارای یک جوش درز مشخص است.

ولی در لوله درزدار آلومینیوم این درز، پنهان است. پروفیل های آلومینیومی لوله های درز دار را اصطلاحا لوله های ساختاری نیز می نامند.

مزایای لوله آلومینیومی بدون درز به شرح زیر است:

 1. لول های بدون درز بسیار ایده آل برای کاربردهایی که تحت فشار زیاد است.
 2. امکان اجرای سطح آنادایز شده یکنواخت به ویژه برای لوله هایی با دیواره ضخیم.
 3. لوله بدون درز مشکلات ناشی از جوشکاری مانند از هم باز شدن هنگام تغییر شکل لوله را ندارد.
 4. در لوله آلومینیوم بدون درز مقاومت ساختاری آن افزایش یافته است.

 

لوله-آلومینیوم

 

کاربردهای لوله آلومینیوم

 • از لوله های آلومینیومی در صنایع متنوعی بهره می برند.
 • تولید کنندگان تفریحی در فضای باز از لوله برای ساخت موادی مانند قطب های چاد ، قابهای صندلی اردو و میزهای بیرونی استفاده می کنند.
 • در صنعت پزشکی ، لوله های آلومینیومی در قالب های صندلی چرخدار ، کشش های قابل جمع شدن ، فریم های تختخوابی و عصا ظاهر می شوند.
 • تولید کنندگان حمل و نقل هوایی ، اتومبیل و ریلی از لوله های آلومینیومی در بدنه ، سیستم های هیدرولیک و خطوط سوخت استفاده می کنند و قابلیت های انتقال حرارت آن باعث شده تا جایگزینی مناسب برای فولاد یا سایر فلزات سنگین در یخچال ، موتورها و سیستم های برودتی و تهویه باشد.
 • از لوله های آلومینیومی همچنین می توان در نرده های زنجیره ای ، میزهای روتاری و تجهیزات برقی مانند مانیتور رومیزی استفاده کرد.
 • ساخت و ساز (تجاری و مسکونی)
 • رسانای اتوبوس برقی
 • ذخیره سازی گاز فشرده
 • حمل و نقل
 • انرژی خورشیدی و انرژی تجدید پذیر

 

لوله آلومینیومی ضخیم

لوله آلومینیومی ضخیم یک قطعه توخالی گرد، مستطیل، مربع یا بیضی شکل است که با قطر خارج و ضخامت دیواره تعیین می شود و در اینچ یا میلی متر نشان داده می شود. لوله های آلومینیومی با توجه به کاربرد آن  در ضخامت، آلیاژ و سایزهای مختلف تولید می شود.

لوله های آلومینیومی به دو دسته درز دار و بدون درز (یکپارچه) تقسیم میشوند. لوله آلومینیومی ضخیم درزدار با جوش دادن تولید میشود و لوله آلومینیومی ضخیم بدون درز طی فرآیند اکستروژن آلومینیوم. این بدان معناست یک سنبه در داخل قالب اکستروژن قرار گرفته و ثابت می شود و وقتی بیلت آلومینیوم ازطریق سوراخ موجود در قالب عبور میکند باعث ایجاد حفره داخل لوله می شود.

در لوله های آلومینیومی ویژگی خم پذیری، مقاومت جوش کاری و قابلیت تراشکاری اهمیت بسزایی دارد همین امر باعث شده انواع پروفیل آلومینیوم لوله در طیف گسترده ای از کاربردهای گوناگون صنعتی و تجاری از جمله هوافضا، محصولات مراقبتی بهداشتی، محصولات تفریحی، قطعات ماشین آلات و.. استفاده  شوند.

 

تولید انواع لوله

تولید انواع لوله در آلیاژهایی که مجددا به هم جوش می خورند، با استفاده از بیلت آلومینیوم توپر و قالبهای دارای اتاقک جوش همچون پل دار، شبکه ای یا چند دریچه اکسترود می شوند.

در این حالت نیرویی به فلز اعمال می شود تا به درون خروجی های جدا از هم و اطراف پلهای بین این خروجی ها که نگهدارنده ماندرل نیز هستند جریان یابد. این جریانهای جداگانه فلز که از اطراف خروجیها جریان می یابند، در اتاقک جوش اطراف ماندرل به هم رسیده و از فاصله بین ماندرل و درپوش قالب بصورت یک مقطع توخالی بیرون می آیند.

به دلیل اینکه جریانهای جداگانه فلز در درون قالب اکسترود آلومینیوم جایی که هیچ گونه آلودگی اتمسفری وجود ندارد، به هم متصل می شوند، یک جوش کاملا سالمی ایجاد میشود.

 

فروش انواع لوله الومینیوم

فروش انواع لوله الومینیوم تمامی کشور های صنعتی بسیار بالا میباشد زیرا پروفیل آلومینیوم اختصاصی به دلیل مقاومت استثنایی در برابر خوردگی می تواند از آن در سخت ترین محیط ها استفاده شود .

علاوه بر این، آلومینیوم از هدایت حرارتی بسیار خوبی برخوردار است و آن را برای کاربردهای انتقال حرارت مفید می کند. لوله های آلومینیوم در صنعت خودرو و گرمایش مورد استفاده قرار گرفته است، در رادیاتورها و سایر تجهیزات گرمایشی استفاده می شود.

صنعت کشاورزی همچنین از لوله های آلومینیوم در سیستم های آبیاری استفاده گسترده ای می کند. همچنین از آلومینیوم معمولاً برای ساخت اتصالات لوله و سه پایه استفاده می شود. قابلیت انعطاف پذیری لوله های آلومینیومی آنها را تقریباً برای هر کاربرد تجاری یا صنعتی ایده آل می کند.

 

به دلیل وزن سبک، لوله های آلومینیومی حجم بیشتری از لوله ها را در هر وزن خریداری شده نسبت به فولاد ارائه می دهند. بسیاری از محصولات از لوله های سبکتر بهره مند می شوند، به ویژه محصولاتی که به تحرک خاصی مانند صندلی های چرخدار و مبلمان فضای باز نیاز دارند.

 

 

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

راهنمای خرید

پس از استعلام و بررسی قیمت محصول توسط شما با توجه به لیست قیمت قرار داده شده در سایت، کارشناسان فروش فولاد7  ، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش شما را در به صورت پيش فاكتور به اطلاع شما می‌رساند.

چند نکته در هنگام خرید

 تمامی میلگردهای فولادی با آنالیز و بررسی دقیق توسط آزمایشگاه های معتبر کشور در حضور کارشناسان ما و شما مشتری گرامی ارائه می شود.با توجه به نوسانات بازار، برای اطمینان از قیمت نهایی محصول، با کارشناسان فولاد7  در تماس باشید

Call Now Buttonاستعلام قیمت