شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

دسته بندی محصولات

فولاد هفت

شرکت فولاد هفت ویژن شماره ثبت : ۴۰۱۴۸۵

فولاد هفت

راهنمای خرید ورق دریایی A131 – GLA – A36

راهنمای خرید ورق دریایی A131 – GLA – A36

ورق A36

ورق فولادی A36

شرکت هفت فولاد ویژن ارائه دهنده انواع خدمات متمرکز در زمینه های واردات ، تجارت و و نماینده فروش برای تامین فولادهای آلیاژی و کربن استیل ، می باشد شرکت فولاد هفت ویژن آمادگی خود را در زمینه مشاوره و اعلام آخرین قیمت ها و عرضه محصولات تخصصی و کمیاب مورد نیاز شرکتها و کارخانه جات را در تمامی ساعات کاری دارا می باشد.

ورق فولادی A36 یک ورق فولادی کم کربن است که دارای قابلیت جوشکاری و شکل پذیری مناسبی می باشد. این ورق در مواردی که مقاومت به خوردگی بالا مدنظر باشد، به صورت گالوانیزه شده نیز عرضه می شود. با توجه به ترکیب خاص خود که مقاومتی ویژه در مقابل املاح و آب شور دریاها از خود نشان می دهد.

 

جهت خرید انواع ورق های آلیاژی و ورق فولادی A36 , کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید

پاسخگویی : شنبه تا چهارشنبه 9 تا 16 ، پنج شنبه 9 تا 14


02166672021

 

مشخصات ورق ورق فولادی A36

این ورق فولادی ، در صنعت به عنوان یک آلیاژ کلیدی و پرکاربرد جهت ساخت بسیاری از سازه های فلزی مورد استفاده قرار میگیرد . در دهه ۵۰ میلادی این آلیاژ برای ساخت بدنه شناورها مورد تایید Loids قرار گرفت ، و از آن پس این فولاد به پایه اصلی آلیاژ صنایع دریایی بدل گشت ، همه ساله بسیاری از شناورها و کشتی های تفریحی ، باری ، بارج ها و یدک کش های دریایی ، از این الیاژ ساخته میشود .

آلیاژ ورق فولادی A36 ، برابر با استاندارد Gost  روسیه نیز در این کشور معرفی و ریخته شد . این آلیاژ نیز با توجه به مواد فولادی موجود در بافت خود ، تشابه زیادی به  ( A36 ( DIN دارد ، فولاد A36  ، دهه هاست به صنعت خدمت میکند ، و همچنان محبوب مهندسان طراحی سازه برای سازه های فولادی امروزیست .

ورق فولادی A36 یکی از رایج ترین فلزات مورد استفاده برای کاربردهای ساختمانی است. این فولاد محکم، سخت، انعطاف پذیر، شکل پذیر و قابل جوش است. از آنجا که انواع مختلفی از فولاد با خواص شیمیایی و مکانیکی منحصر به فرد در دسترس هستند، مهم است که برخی از ویژگی های کلیدی فولاد A36 را بدانیم.

فولاد ASTM A36 به طور کلی در فرم های مختلف به کار می رود؛ به عنوان مثال در پروفیل مربعی، پروفیل مستطیلی،  میلگرد و همچنین اشکال فولادی مانند نبشی و ناودانی، تیرآهن H و تیرآهن I در دسترس است. این صفحه فولادی همچنین به عنوان فولاد سبک در منطقه جنوب شرقی آسیا شناخته شده است.

 

 

ورق دریایی

 

 

ورق دریایی a36 فولادی منحصر بفرد است. این ورق در دو استاندارد LR-A , GL-A عرضه میشود. این ورق توسط شرکت های داخلی و خارجی تولید میشود و با توجه به ترکیب خاص خود  مقاومت بسیار بالایی در مقابل آب شور دریا دارند. این ورق از دسته بندی ورق های ضد سایش است.

این ورق در استاندارد ایالات متحده آمریکا با نام A36 شناخنه میشود مقاومت این ورق از GL-A کمتر می باشد و در ابعاد استانداردی که در همه دنیا مرسوم است تولید می شود. تراکم این محصول در هر متر مربع ۷۸۰۰ کیلوگرم است و دارای ۲۰۰ گیگا پاسکال مقاومت تسلیم است. اگر ضخامت های این محصول کمتر از ۲۰۰ میلی متر باشد استحکام آن حداقل ۳۶۰۰۰ پوند بر اینچ است که می شود ۳۶۰۰۰Psi .

حداکثر استحکام کششی با این ضخامت در ورق دریایی A36 بین ۵۸۰۰۰ تا ۸۰۰۰ پوند بر اینچ است که معادل ۴۰۰ تا ۵۵۰ MPa است. ۱٫۵*۶ متر و ۲*۶ متر ابعاد مشخص و استاندارد این محصول است. کارخانه ها این ورق ها را برای اسکله سازی به صورت تسمه و ذوزنقه برش می دهند. کمترین ضخامتی که از این محصول تولید شده ۲ میلی متر بوده است.

اگر چه که ضخامت های بیشتر نیز تولید می شود و بیشترین مصرف با ضخامت ۶ میلی متر است. از جمله ویژگی های مثبت این محصول انجام تعداد دفعات ذوب فولاد بدون ممنوعیت و تست های مختلف است که باعث می شود ورق فولادی A36 را زیاد تولید و مصرف کنند. این محصول از کربن کمتری برخوردار است و از روش کوره الکتریکی یا اکسیژن پایه برای تولید آن استفاده می کنند.

 

 

ورق A36

 

 

ورق دریایی یا ورق فولادی A36 چیست؟

ورق دریایی در دسته فولادهای کم کربن قرار می‌گیرد و به دلیل وجود عناصری مثل نیکل، مولیبدن و وانادیم دارای مقاومت به خوردگی بالاتری نسبت سایر فولادهای ساختمانی است.

استحکام فشاری این فولاد ۲۰۰ گیگا پاسکال است. به هنگام آماده سازی این فولاد عملیات اکسیدزدایی انجام میشود. ورق دریایی در صنایع دریایی و قطعاتی که مستقیماً با رطوبت و آب شور و حاوی املاح در ارتباط هستند و یا در صنایعی که به طور کلی امکان زنگ زدگی و خوردگی توسط آب دریا وجود دارد، به کار می‌روند.

این صنایع می‌توانند شامل ساخت کشتی و زیردریایی و شناورهای فلزی، اسکله ها، پمپ‌های حفاری دریایی، سکوهای نفتی و غیره باشند. ورق A۳۶ قابلیت جوشکاری ( در مطالب قبل توضیح داده شده است) و شکل پذیری بسیار بالایی دارد. بطور دقیق تر ورق دریایی ورقی است که در کف، عرشه و بدنه انواع کشتی ها و حتی قایق های بزرگ، زیر دریایی ها، شناور ها و… کار می شود.

این ورق ها نوعی از ورق فولاد نورد گرم است که دارای خاصیت جوش پذیری بالا، استحکام زیاد بوده و نسبت به مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارد و در اصطلاح به خوردگی مقاوم است. منظور از خوردگی همان خورندگی آب شور است.

 

 ورق فولادی a36

 

مزایای استفاده از ورق دریایی

استفاده از این محصول باعث می شود که ضخامت ورق ها کاهش پیدا کنند. اگر چه این ورق ها کاهش ضخامت داشته اما کیفیت و مقاومت در برابر خوردگی اش افزایش داشته است. به خاطر این که ورق ها جوش و برش پذیری خوبی دارند و ساخت بهتری دارند باعث می شود که در هزینه جوش کاری صرفه جویی شود.

در وزن نهایی محصول نیز صرفه جویی می شود و این از نظر اقتصادی به صرفه است. از طرفی سبک بودن ورق های استفاده شده در این موارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که هم در هزینه های اقتصادی صرفه جویی می شود و هم کشتی سبک تر می شود، پس هر چه کشتی سبک تر باشد کالای بیشتری برای یک حجم معین می تواند حمل کند، در نتیجه قدرت کمتری به کار برده می شود و در پی آن سوخت اندکی مصرف می شود که در نهایت وقتی کشتی سبک ساخته شود ؛ درآمد بیشتر با هزینه های کمتری در اختیار مالکین می گذارد.

محاسبه وزن ورق دریایی

1000 / 7.8 * طول ورق * عرض ورق * ضخامت ورق = محاسبه وزن ورق دریایی

 

انواع ورق دریایی

ورق GL-A
ورق A36
ورق LR_A
ورق GL-A

این محصول بالاترین درجه ساختاری از ورق های دریایی را دارد و به طور انحصاری برای صنایع کشتی سازی و زیر دریایی استفاده می شود. مقاومت تسلیم آن MPa235 و مقاومت کششی ۴۰۰ تا ۵۲۰ MPa است. حداکثر ضخامت این گرید ۴ مورد است که برای ورق ها ۱۰۰ میلی متر و برای میله ها ۵۰ میلی متر است. کیفیت این محصول از دیگر استانداردها بالاتر است.

تولید کنندگان ورق دریایی a36

ورق های مورد نیاز صنعت در داخل کشور به دو دسته تامین میگردد. ورق دریایی وارداتی که در کارخانه های دانکوک کره، هیونداری کره، اورال استیل روسیه، دوفرکو بلژیک، ایلیچ اکراین تهیه میشود.

 

خواص مکانیکی ورق فولادی A36

ورق فولادی A36 می تواند استحکام کششی نهایی را از 58،000 تا 79،800 psi داشته باشد. استحکام کششی نهایی دقیق توسط عوامل مختلفی نظیر ترکیب شیمیایی و روش تشکیل آن تعیین می شود. A36 نسبتا انعطاف پذیر است و هنگام آزمون کششی می تواند تا حدود 20٪ طول اولیه خود کشیده شود. انعطاف پذیری و استحکام آن نیز استحکام در مقابل ضربه بسیار خوبی در دمای اتاق ایجاد می کند.

ورق فولادی A36 دارای مقاومت تسلیم ۳۶،۰۰۰psi  و فشار خمشی مجاز ۲۲،۰۰۰psi  می‌باشد. خواص ASTM A36 به آن اجازه می‌دهد که به صورت یکنواخت شکل یابد چون فشار فراتر از استحکام تسلیم آن افزایش می‌یابد.

این  ductility به ساختمان‌ها امکان می‌دهد تا مدت‌ها پس از تشکیل یک سازه در یک وضعیت اضطراری بایستند و به ساکنان اجازه خروج ایمن قبل از فروپاشی را بدهند. دیگر فولادهای  با کارایی بالا مانند  پل بسیار قوی اما شکننده هستند و حداقل تغییر شکل قبل از قطع اتصال پل وجود دارد.

خواص شیمیایی ورق دریایی A36

ورق دریایی A36 فولاد یک فولاد کم کربن است. فولادهای با کربن کم با داشتن کمتر از 0.3٪ وزنی کربن در این دسته طبقه بندی می شوند. این مساله اجازه می دهد تا فولاد A36 به راحتی ماشینکاری، جوش و شکل داده شود و به عنوان یک فولاد عمومی مورد استفاده قرار گیرد.

کربن کم نیز مانع از اثر عملیات گرمائی بر روی فولاد A36 می شود. ورق دریایی A36 معمولا مقدار کمی از عناصر آلیاژ دیگر نیز دارد، از جمله منگنز، گوگرد، فسفر و سیلیکون. این عناصر آلیاژی برای دادن خواص شیمیایی و مکانیکی خاص به فولاد A36 اضافه می شوند.

از آنجائیکه A36 مقدار زیادی نیکل یا کروم ندارد، مقاومت آن در برابر خوردگی عالی نیست. این مساله از ویژگی های بارز ترکیبات شیمیایی ورق فولادی A36 است.

 

 

ورق فولادی A36

 

 

کاربرد ورق دریایی A36

ورق دریایی A36 در بسیاری از صنایع مختلف به دلیل هزینه های نسبتا کم مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین، همانطور که اشاره شد، خواص مکانیکی A36، این نوع فولاد را مخصوصا برای کاربردهای ساختمانی مناسب می سازد. بسیاری از پل ها با فولاد A36 ساخته می شوند. به همین ترتیب، با توجه به استحکام و سختی آن، ساختمانها با فولاد A36 اغلب ساخته می شوند. از کاربردهای فولاد A36 می توان در قطعات در خودرو، ساخت و ساز، تجهیزات سنگین و صنایع نفت و گاز اشاره کرد.

فولاد ASTM A36 می تواند برای مقاصد مختلف بر اساس ضخامت و مقاومت خوردگی آلیاژ مورد استفاده قرار گیرد. به طور کلی دارای کاربردهای زیر است:

در ساخت و ساز پل ها، ساختمان ها و دکل های نفتی استفاده می شود.

 در ساخت تانک ها، سطل ها، صفحات یاتاقان، وسایل خانه، حلقه ها، قالب ها، جیگ ها، چرخ دنده ها، صفحات پایه، کارهای زینتی، میخ، وسایل نقلیه خودرو و تجهیزات کشاورزی، قاب ها، قطعات ماشین آلات استفاده می شود.

 برای قطعات مختلفی که توسط برش شعله ای به دست آمده است، مانند گاراژ پارکینگ، پیاده رو ها و ترانشه ها استفاده می شود

نحوه ساخت ورق دریایی A36

ورق فولادی A36 شبیه به اکثر فولادهای کربنی ساخته می شود. ابتدا  سنگ آهن و زغال سنگ در یک کوره ترکیب می شوند. ناخالصی ها سوخته و عناصر آلیاژی به فولاد مذاب اضافه می شوند. هنگامی که ترکیب شیمیایی ورق فولادی A36 به دست می آید، به یک شمش مستطیلی تبدیل می شود. فولاد A36 به طور معمول به صورت نورد گرم می باشد. این بدان معنی است که هنگامی که شمش در دمای بالا قرار دارد، A36 در ابعاد نهایی آن شکل می گیرد.

 

انواع ورق دریایی A36

ورق دریایی GL-A

این محصول بالاترین درجه ساختاری از ورق های دریایی را دارد و به طور انحصاری برای صنایع کشتی سازی و زیر دریایی استفاده می شود. مقاومت تسلیم آن MPa۲۳۵ و مقاومت کششی ۴۰۰ تا ۵۲۰ MPa است. حداکثر ضخامت این گرید ۴ مورد است که برای ورق ها ۱۰۰ میلی متر و برای میله ها ۵۰ میلی متر است. کیفیت این محصول از دیگر استانداردها بالاتر است.

ورق دریایی Gl-A دارای کیفیتی بهتر در مقایسه با ورق A۳۶ است. کشورهای ایالات متحده امریکا، اوکراین و روسیه ورق های A۳۶ و ورق Gl-A را با حساسیت بیشتر (در مقایسه با سایر کشورهای تولید کننده) ارائه می دهند.

بالاترین کیفیت در بین ورق های دریایی را ورق GL-A دارد. و تنها کاربرد این ورق در صنایع کشتی سازی و زیردریایی سازی می باشد. مقاومت کششی این ورق بین 200 الی 520 مگاپاسکال و استحکام تسلیم این ورق حدود 235 مگاپاسکال است. از ویژگی های بازر این ورق مقاومت در برابر خودرگی در محیط آب شور می باشد.

ورق دریایی LR-A

ورق دریایی LR-A از خانواده فولادهای نورد گرم است. این نوع ورق دریایی از نظرتوانایی و مقاومت تسلیم و کشش نهایی شبیه به ورق GL-A است، یعنی به همان میزان که ورق GL-A مقاومت تسلیم ۲۳۵ دارد و ۴۰۰ تا ۵۲۰ MPa نیز مقاومت کششی آن است، در ورق LR-A نیز به همین میزان است. توان کششی این محصول بالا است.

ورق دریایی LR-A دارای چند دسته LR،  LR AH40،  AH32 و LR AH36 میباشند. استحکام تسلیم این ورق حدود 235 مگاپاسکال و مقاومت کششی آن بین 200 الی 520 مگاپاسکال است.

این ورق همانند ورق A36 و GL-A مقاومت در برابر خوردگی و توان کششی بالایی دارد. ورق LR-A به دلیل جوش پذیری و برش پذیری مناسب در هزینه های ساخت را پایین آورده  و در هزینه ها صرفه جویی میشود

نمایندگی فروش ورق A36

ورق A36 یا ورق دریایی (Marine) یکی از انواع ورق گرم می‌باشد. در زمینه های مختلف صنایع مختلف از فولاد در مقاطع و اشکال مختلف استفاده می‌شود. یکی از مهم ترین انواع این مقاطع ورق فولادی می‌باشد که در انواع متنوعی تولید می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ورق از لحاظ نوع تولید به ورق گرم و ورق سرد دسته بندی می‌شود قبل از اینکه برای خرید انواع فولاد اقدامی کنید ، اول در مورد قیمت انواع فولاد تحقیق کنید ، کار تحقیقات می تواند بصورت آنلاین پرسش و پاسخ باشد ، بعد از گرفتن قیمت مطلوب ، پیشنهاد می کنیم از شرکت هایی که فولاد آلیاژی را با آنالیز های معتبر و سرتیفیکیت عرضه می دارند ، خرید نمایید ، فولاد هفت ویژن ، ورق a36 مورد نیاز شما را همراه با آنالیز و سرتیفیکت به شما عرضه می دارد.

بسیاری از شرکت ها هم به شما خدمات مشاوره ای می دهند ، که شرکت فولاد هفت ویژن  با مشاوران خود ، شما عزیزان را در زمینه انتخاب ورق های آلیاژی راهنمایی خواهد نمود تا امکان دریافت لیست خرید ورق فولادی a36 برای شما عزیزان فراهم شود و با همکاری شرکت فولاد هفت ویژن یک خرید لذت بخش و مطلوبی را داشته باشید .

لیست قیمت ورق دریایی A36

اهمیت این موضوع بسیار زیاد است علاوه بر این که در هزینه های اقتصادی صرفه جویی می شود ، سود آور نیز هست. بدین معنا که کشتی سبک تر باشد (منظور آن است که در حین این که از ورق های سبک در سازه اش استفاده شده ، ساختار سازه نیز پیچیده باشد).

هر چه کشتی سبک تر باشد کالای بیشتری برای یک حجم معین می تواند حمل کند، در نتیجه قدرت کمتری به کار برده می شود و در پی آن سوخت اندکی مصرف می شود که در نهایت وقتی کشتی سبک ساخته شود ؛ درآمد بیشتر با هزینه های کمتری در اختیار مالکین می گذارد در همین راستا شما عزیزان می توانید برای خرید ورق دریایی A36 با مشاوران ما در ارتباط باشید .

 

قیمت روزانه بهترین ورق آلیاژی مانند ورق ST52 / ورق A36 و … و ازاطلاع از قیمت ورق آهنی ، شرکت هفت ویژن توانایی ارائه از بهترین کارخانه‌ها و برندهای تولیدی معتبر داخلی و خارجی از جمله کارخانه‌های تولید ورق فولاد مبارکه، اکسین اهواز، پوسکو، کره، اکراین، روس و چین را دارا می باشد. ورق A36، در ابعاد و ضخامت‌های مختلف به صورت رول، شیت و فابریک عرضه می‌شود.

 

تمامی ورق های فولادی با آنالیز و بررسی دقیق توسط آزمایشگاه های معتبر کشور در حضور کارشناسان ما و شما مشتری گرامی ارائه می شود. در صورت هرگونه عدم تطابق تمامی هزینه ها بر عهده شرکت فولاد سخت می باشد.

آیا ورق دریایی A36 زیرگروه ورق های ضد سایش می باشد ؟

ورق دریایی A36 زیرگروه ورق های ضد سایش می باشد.

آیا ورق A36 در شرکت فولاد هفت ویژن موجود می باشد؟

بله. شما می توانید با تماس با شماره های زیر از قیمت ورق A36 مطلع گردید.

ورق های آلیاژی در ایران تولید می شود؟

ورق های آلیاژی معمولا ساخت کشور های اروپایی و بعضا ایرانی است و سازنده ورق آلیاژی در درجه اهمیت کمتری نسبت به شناسنامه عناصر شیمیایی ورق قرار می گیرد.

تفاوت گرید های مختلف ورق a36 چیست ؟

ورق دریایی Gl-A دارای کیفیتی بهتر در مقایسه با ورق A36 است. کشورهای ایالات متحده  امریکا، اوکراین و روسیه ورق های A36 و ورق Gl-A را با حساسیت بیشتر (در مقایسه با سایر کشورهای تولید کننده) ارائه می دهند.

تعداد دفعات بیشتر ذوب فولاد و انجام تست های مختلف بر روی ورق های A36 و برندهای معادل، از جمله این مزیت هاست

ورق های دریایی چه کاربردی دارند ؟

لندینگ گراف
یدک کش
فانوس های دریایی
کف و پایه های اسکله های دریایی
سکوهای نفتی
لوله های انتقال آب و نفت و گاز از دریا به خشکی
بارج (شناور چند منظوره)
زیر دریایی
استاندارد های ورق دریایی
طبقه بندی که برای تضمین کیفیت ورق دریایی در دنیا انجام شده است بر طیق موارد زیر می باشد: CCS / GL / BV / DNV / NK / LR / KR / RINA

بیشترین تولید کنندگان ورق های دریایی چه شرکت هایی هستند ؟

از جمله شرکت های مهمی که ورق دریای تولید می کند به شرح زیر است:

  • اکسین خوزستان
  • فولاد مبارکه اصفهان
  • ایلیچ اکراین
  • دوفرکو بلژیک
  • هیوندای کره
  • دانکوک کره
  • اورال استیل روسیه

اکثر کشورها در تولید این محصول با یگدیگر در رقابت هستند. کشورهایی مانند آمریکا، روسیه و اکراین در تولید ورق دریایی حساسیت و اهمیت بیشتری به خرج می دهند.

شرکت هفت فولاد ویژن ارائه دهنده انواع خدمات متمرکز در زمینه های واردات ، تجارت و تامین فولادهای آلیاژی و کربن استیل ، می باشد شرکت فولاد هفت ویژن آمادگی خود را در زمینه مشاوره و اعلام آخرین قیمت ها و عرضه محصولات تخصصی و کمیاب مورد نیاز شرکتها و کارخانه جات را در تمامی ساعات کاری دارا می باشد.

 

 

 

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

جهت خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید

راهنمای خرید

پس از استعلام و بررسی قیمت محصول توسط شما با توجه به لیست قیمت قرار داده شده در سایت، کارشناسان فروش فولاد7  ، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش شما را در به صورت پيش فاكتور به اطلاع شما می‌رساند.

چند نکته در هنگام خرید

 تمامی میلگردهای فولادی با آنالیز و بررسی دقیق توسط آزمایشگاه های معتبر کشور در حضور کارشناسان ما و شما مشتری گرامی ارائه می شود.با توجه به نوسانات بازار، برای اطمینان از قیمت نهایی محصول، با کارشناسان فولاد7  در تماس باشید

Call Now Buttonاستعلام قیمت