راهنمای خرید ورق فولادی A283

شرکت هفت فولاد ویژن ارائه دهنده انواع خدمات متمرکز در زمینه های واردات ، تجارت و تامین فولادهای آلیاژی و کربن استیل ، می باشد شرکت فولاد هفت ویژن آمادگی خود را در زمینه مشاوره و اعلام آخرین قیمت ها و عرضه محصولات تخصصی و کمیاب مورد نیاز شرکتها و کارخانه جات را در تمامی ساعات کاری دارا می باشد یکی از ورق های معروف در این زمینه A283 میباشد که این نوع ورق آلیاژی به دلیل کاربردی که در ساخت مخازن مختلف پرفشار و کم فشار دارد در زیر گروه ورق های مخزنی قرار میگیرد. قابلیت خمکاری و خواص جوشکاری این ورق باعث شده تا از آن به طور ویژه در ساخت انواع مخازن استفاده شود. این نوع ورق شباهت های زیادی به ورق A516 دارد. شباهت نسبی در ترکیب شیمیایی باعث شده تا خواص مکانیکی این دو ورق به یکدیگر نزدیک باشد.

جهت خرید انواع ورق های آلیاژی و ورق a283 , کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید

محصولات شرکت فولاد هفت ویژن

اطلاعات بیشتر و خرید محصول 

راهنمای خرید ورق فولادی A283

اطلاعات بیشتر و خرید محصول 

راهنمای خرید ورق آلیاژ A516

اطلاعات بیشتر و خرید محصول 

راهنمای خرید ورق فولادیA36

اطلاعات بیشتر و خرید محصول 

مشخصات ورق فولادی 17Mn4

اطلاعات بیشتر و خرید محصول 

لیست قیمت ورق استحکام بالا

اطلاعات بیشتر و خرید محصول 

خرید انواع ورق های آهنی

شرکت هفت فولاد ویژن ارائه دهنده انواع خدمات متمرکز در زمینه های واردات ، تجارت و تامین فولادهای آلیاژی و کربن استیل ، می باشد شرکت فولاد هفت ویژن آمادگی خود را در زمینه مشاوره و اعلام آخرین قیمت ها و عرضه محصولات تخصصی و کمیاب مورد نیاز شرکتها و کارخانه جات را در تمامی ساعات کاری دارا می باشد

پاسخگویی : شنبه تا چهارشنبه 9 تا 16 ، پنج شنبه 9 تا 14

ترکیب شیمیایی ورق مخزنی

مشخصات ورق A283

این نوع ورق آلیاژی به دلیل کاربردی که در ساخت مخازن مختلف پرفشار و کم فشار دارد در زیر گروه ورق های مخزنی قرار میگیرد. قابلیت خمکاری و خواص جوشکاری این ورق باعث شده تا از آن به طور ویژه در ساخت انواع مخازن استفاده شود. این نوع ورق شباهت های زیادی به ورق A516 دارد. شباهت نسبی در ترکیب شیمیایی باعث شده تا خواص مکانیکی این دو ورق به یکدیگر نزدیک باشد.

مشابه ورق A516 این محصول  نیز در 4 استاندارد A، B، C و D تولید و راهی بازار می‌شود. با در نظر گرفتن حجم تقاضا برای این ورق میتوان گفت این ورق A283 در گرید C بیشترین مصرف را دارد. هنگام خرید این نوع ورق آلیاژی از صحت گرید آن که تعیین کننده خواص مکانیکی آن است اطمینان حاصل کنید. این صحت سنجی فقط به کمک تست های شیمیایی و مکانیکی قابل انجام است. بنابراین گواهینامه معتبر این محصول که تایید کننده ترکیب شیمیایی دقیق و خواص مکانیکی آن است را همراه با محصول رویت کنید. آیرومارت ارائه دهنده سرتیفیکیت معتبر جهت تضمین کیفیت کالا می‌باشد.

کاربرد ورق آلیاژی مخزنی (A283)

ورق A283، یک ورق کربن استیل شامل آلیاژی از آهن است. این ورق را می توان نوعی ورق فولادی کم کربن تلقی نمود. ورق A283 گرید C به ورق فولادی A36 شباهت زیادی دارد. هر دو برای ساخت سازه های ساختمانی نظیر پل ها و سایر تأسیسات صنعتی به کار می روند. جوشکاری این ورق ها مطابق با استانداردهای جهانی به سادگی امکان پذیر است. 

محصولات A283  در بسیاری از صنایع کم ‌فشار موثر هستند ، اما همچنین می‌توانند در شرایط مختلف نیز مورد استفاده قرار گیرند. این محصولات دارای حد میانی با قدرت بازده کم هستند و در عین حال می‌توانند در اهداف ساختاری ، مکانیکی و دیگر موارد مهندسی مورد استفاده قرار گیرند. این نوع فولاد در درجه اول در مخازن استاندارد ، بویلرها، کشتی های کم فشار و کنترل دما مورد استفاده قرار می‌گیرد .ورق های فولادی A283 Gr C دارای قابلیت شکل‌پذیری و توانایی جوش خوبی هستند.

ورق با آلیاژ A283 Gr C  فولاد محبوب جهت ساخت کلیه ی مخازن انبار نفت ، ساخت تانکر های حمل سوخت و کلیه مخازن نگهدارنده میعانات نفتی می باشد . این فولاد با نام تجاری استاندارد کشور ایالات متحده امریکا AISI:A283 Gr C  شناخته می شود و محبوب ترین فولاد در صنعت نفت در جهان می باشد 

ورق های فولادی که برای تولید انواع مخازن تحت فشار به کار می روند، به ویژه آن هایی که برای تجهیزات فشار فوق بحرانی تولید می گردند، باید از خواص مکانیکی و فیزیکی بسیار عالی برخوردار باشند. پایداری دیواره مخازن در این کاربردها اهمیت فرآوانی دارد.

مهم ترین موارد کاربردی مخازن تحت فشار ، ساخته شده توسط ورق های فولادی، استفاده از آن ها در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، پالایشگاه ها، تولید و ذخیره مواد شیمیایی، تصفیه آب و فاضلاب و … می باشند. در حال حاضر تمام مخازن فولادی صنعتی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و از بهترین ورق های فولادی با گریدهای تجاری متداول تولید می شوند.

برای ساخت مخازن تحت فشار باید از گریدهای خاص انواع ورق های فولادی استفاده کنید. تمام ورق های موجود در بازار برای این کار مناسب نیستند. این ورق ها باید از نظر خواص کششی، دمای بحرانی، قابلیت جوش پذیری و آستانه تحمل در برابر پارگی، در بالاترین کیفیت قرار داشته باشند

خواص مکانیکی ورق آلیاژی A283

استحکام کششی برای گرید A از ورق A283، کمتر از گرید D می باشد. به همین ترتیب نقطه تسلیم در گرید A بسیار پایین تر از نقطه تسلیم در گرید D می باشد. این دو خصوصیتی که برای این گریدها ذکر شد روی خصوصیت کشیدگی این گریدها هم تاثیر می گذارند. به این صورت که کشیدگی در گرید A بیشتر از سایر گریدها و کشیدگی در گرید D کمترین مقدار خواهد بود. گریدهای این نوع ورق دارای خصوصیات قابل توجهی از جمله خاصیت ماشینکاری، جوشکاری و شکل پذیری بسیار مناسبی هستند.

ورق A283 Gr C دارای تنش تسلیم ۲۰۵Mpa برای تمام ضخامت ها و تنش کششی min: 380Mpa و max: 515Mpa می باشد. در ضمن Elongation یا قابلیت تطویل در ورق فولادی A283 Gr C، حداقل ۲۵% و برای ضخامت های زیر ۶۰۰ میلی متر و ۲۳% برای ضخامت بالای ۶۰۰mm است.

خواص مکانیکی ورق آلیاژی A283

ترکیب شیمیایی ورق مخزنی ( A283 )

در این قسمت، ترکیبات شیمیایی گریدهای مختلف ورق A283 را مشاهده می کنید.

کربن: A: 0.14 ) ( B: 0.17 ) ( C: 0.24 ) (D: 0.27 )  (

منگنز: A: 0.9 ) ( B:  0.9 ) ( C: 0.9 ) (D: 0.9 )  (

فسفر سولفور: (035) (A: 0. 035) (B: 035) (C: 0.035 (D: 0.

سیلیکون: (A:0.04)04) ) (B: 0.04) (C: 0.04(D: 0.

مس: A: 0.2 ) ( B: 0.2 ) ( C: 0.2 ) (D: 0.2 )  (

خواص شیمیایی ورق آلیاژی A283

مطالب پیشنهادی هفت ویژن

برای خرید انواع ورق های آلیاژی این نکته را نباید فراموش کرد که بررسی دقیق هر محصول و تحلیل اصولی آن تاثیر به سزایی در انتخاب یک محصول مناسب و مطابق با استانداردهای جهانی خواهد داشت در همین راستا شرکت ویستا این امکان را برای شما عزیزان فراهم آورده است تا با خیال راحت و بررسی اصولی هر محصول بهترین انتخاب را داشته باشید .

خواص فیزیکی ورق A283

 چگالی: 7.9 گرم بر سانتی متر مکعب
  نقطه ذوب : 2750 درجه فارنهایت 
میانگین ضریب حرارتی ضریب: 6.7
مدول الاستیسیته تنش: 30
مدول الاستیک پیچ خوردگی : 11

مشخصات عمومی ورق آلیاژی A283

فولاد کربنی ASTM A283 آلیاژی از آهن است که به عنوان فولاد کربنی طبقه بندی می شود. ASTM A283 به عنوان یک نوع ورق فولادی کربن برای هدف ساخت و ساز عمومی طراحی شده است، این فولاد دارای استحکام کششی کم و متوسط است. برای ورق فولادی ساخته شده از کویل و یا بدون عملیات حرارتی، آزمایش اضافی برای کاهش تنش آن مورد نیاز است. به دلیل خاص بودن این ورق، قیمتی متفاوت با ورق معمولی خواهد داشت که برای استعلام قیمت ورق A283  می توانید با فولاد ایرانیان تماس بگیرید.

  ASTM A283 ورقفقط برای اهداف ساختمانی استفاده می شود، در حالی که ASME SA283 / SA283M نیز می تواند در تولید ظروف دیگ بخار و فشار استفاده شود. محصولاتی که از ورق ASTM A283  ساخته می شوند، شامل ورق فولادی، کویل فولادی، لوله های فولادی و محصولات فولادی ساختمانی به عنوان بخش های فولادی می باشند، برای استعلام قیمت ورق ASTM A283 ، با همکاران ما در مجموعه فولاد ایرانیان تماس بگیرید. این نوع ورق چهار نوع گرید رایج A, B, C,  و D دارد. هر کدام با توجه به تفاوتهای موجود در ترکیبات شیمیایی خود، دارای خصوصیات مکانیکی مختلفی می باشند.

 این مشخصات شامل چهار گرید ورق فولادی کربنی با کیفیت ساختاری برای کاربرد عمومی می باشد. نمونه های فولادی باید توسط کوره open hearth، کوره basic-oxygen یا کوره الکتریکی فرآوری شوند. تجزیه و تحلیل حرارت و محصول باید انجام شود که در آن مواد فولادی باید با ترکیبات شیمیایی مورد نیاز در کربن مانند کربن، منگنز، فسفر، گوگرد، سیلیکون و مس مطابقت داشته باشند. نمونه های فولادی نیز تحت تستهای کششی قرار می گیرند و باید با مقادیر مورد نیاز از استحکام کششی، نقطه عملکرد و طول کشیدن مطابقت داشته باشند .

شرکت هفت فولاد ویژن ارائه دهنده انواع خدمات متمرکز در زمینه های واردات ، تجارت و تامین فولادهای آلیاژی و کربن استیل ، می باشد شرکت فولاد هفت ویژن آمادگی خود را در زمینه مشاوره و اعلام آخرین قیمت ها و عرضه محصولات تخصصی و کمیاب مورد نیاز شرکتها و کارخانه جات را در تمامی ساعات کاری دارا می باشد

پاسخگویی : شنبه تا چهارشنبه 9 تا 16 ، پنج شنبه 9 تا 14

انواع مدل های ورق مخزنی ( A283 )

ورق A283 چهار گرید مختلف دارد که هر کدام تحت عنوان یک محصول جداگانه نامگذاری می‌شوند. این چهار گرید عبارتند از: گریدهای A، B، C و D. مهم‌ترین دلیل در نامگذاری متفاوت این گریدها، تفاوت در مقدار کربن به کار رفته است. هرچه مقدار کربن در ورق بیشتر باشد، سختی آن بیشتر شده و همچنین برای انجام انواع عملیات حرارتی مناسب تر خواهد شد.

از میان چهار گرید مختلفِ ورق A283، گرید C ترکیب شیمیایی و خواص فیزیکی بسیار مشابهی به فولاد A36 دارد. بنابراین معمولا در زمان خرید این دو ورق به شکل ویژه ‌ای با یکدیگر مقایسه شده و گاهی به جای یکدیگر استفاده می­شوند. همچنین گرید C به دلیل کیفیت بیشتر و ویژگی ‌های مناسب نسبت به سایر گریدها کاربرد بیشتری دارد

در جدول زیر ترکیب شیمیایی هر چهار گرید این مدل ورق برای کاربردهای عمومی نمایش داده شده‌ است. پس از محاسبه مقادیر این عناصر، مقدار باقی‌مانده را آهن با ناخالصی بسیار اندک تشکیل می‌دهد

نحوه تولید ورق فولادی A283

ورق A283 Gr C تولید داخلی ( شرکت فولاد مبارکه )
کشورهای شرق آسیا ( چین و کره جنوبی )
کشورهای اروپایی ( اوکراین ، بلژیک و آلمان )
در صنایع کشورمان مورد استفاده قرار می گیرد.

ورق A283 Gr C دارای تنش تسلیم ۲۰۵Mpa برای تمام ضخامت ها و تنش کششی min: 380 Mpa و max: 515 Mpa می باشد. در ضمن Elongation یا قابلیت تطویل در ورق A283 Gr C حداقل ۲۵% برای ضخامت های زیر ۶۰۰ میلی متر و ۲۳% برای ضخامت بالای ۶۰۰mm است.

ورق فولاد کربنی A283 در ساختار شیمیایی خود، ۲۴ % کربن و عناصر سیلیسیم Si و منگنز Mn  را جای داده است. در ساختار A283 Gr C تولید شده در ایران و چین ، مقادیر ناچیزی از عناصر گوگرد ، فسفر و مس وجود دارد که کاهش میزان این عناصر با افزایش کیفیت A283 Gr C ارتباط مستقیم دارد. ورق فولاد A283 ویژگی های مقاومت کششی پایه کم و متوسط را با کیفیت ساختاری دارد. خرید و فروش ورق A283

شرکت هفت فولاد ویژن ارائه دهنده انواع خدمات متمرکز در زمینه های واردات ، تجارت و تامین فولادهای آلیاژی و کربن استیل ، می باشد شرکت فولاد هفت ویژن آمادگی خود را در زمینه مشاوره و اعلام آخرین قیمت ها و عرضه محصولات تخصصی و کمیاب مورد نیاز شرکتها و کارخانه جات را در تمامی ساعات کاری دارا می باشد

پاسخگویی : شنبه تا چهارشنبه 9 تا 16 ، پنج شنبه 9 تا 14

تولید کنندگان ورق آلیاژی A283

این نوع ورق هم در تعدادی از کارخانه های داخل کشور تولید میشود که نیاز داخل را تا حدود زیادی رفع میکنند. این ورق در 4 گرید در ضخامت های 5 تا 70 میلیمتر در بازار یافت میشود.

عرض تولیدی این محصول 1500 و 2000 میلیمتر است. محصول نهایی کارخانه با توجه به ضخامت آن به صورت رول یا شیت فابریک راهی بازار می شود. شیت فابریک کارخانه معمولا طول 6 متر دارد که تیم آیرومارت با ارائه خدمات برش میتواند آنرا در سایز دلخواه شما در آورد. فولاد مبارکه، فولاد کاویان و فولاد اکسین اهواز اصلی ترین تولید کنندگان این نوع ورق آلیاژی هستند. برندهای وارداتی این محصول نیز در بازار یافت می شود.

کشورهای تولید کننده ورق فولادی A283

شرکت فولاد مبارکه (تولید داخلی)

کشورهای شرق آسیا (چین و کره جنوبی)

کشورهای اروپایی (اوکراین، بلژیک، آلمان)

ورق A283 در عرض های 1.5، 2، 2.5 و غیره در بازار عرضه می‌ شود. تمامی ورق ‌های آلیاژی به شرط آنالیز در مبدا و مقصد به صورت نمونه‌ برداری از ورق با حضور بازرسین ما و شما امکان پذیر است.

قیمت ورق آلیاژی A283

ورق A283 در ۴ گرید از A تا D تولید می شود و قیمت این ورق نیز بر اساس گرید آن متفاوت است این تفاوت قیمت گرید های ورق A283 به دلیل تفاوت در استحکام تسلیم و کششی این ورق ها می باشد و این ویژگی ها به ترتیب از کم در گرید A تا زیاد در گرید D متفاوت است که باعث افزایش قیمت ورق A283 با بالاتر رفتن گرید آن می شود. در این راستا شرکت فولاد هفت ویژن  با مشاوران خود ، شما عزیزان را در زمینه انتخاب ورق های آلیاژی راهنمایی خواهد نمود تا امکان دریافت لیست خرید ورق فولادی St52 برای شما عزیزان فراهم شود و با همکاری شرکت فولاد هفت ویژن یک خرید لذت بخش و مطلوبی را داشته باشید .

جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران شرکت هفت ویژن در ارتباط باشید

شرکت هفت فولاد ویژن ارائه دهنده انواع خدمات متمرکز در زمینه های واردات ، تجارت و تامین فولادهای آلیاژی و کربن استیل ، می باشد شرکت فولاد هفت ویژن آمادگی خود را در زمینه مشاوره و اعلام آخرین قیمت ها و عرضه محصولات تخصصی و کمیاب مورد نیاز شرکتها و کارخانه جات را در تمامی ساعات کاری دارا می باشد

پاسخگویی : شنبه تا چهارشنبه 9 تا 16 ، پنج شنبه 9 تا 14

Add API key
جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران شرکت هفت ویژن در ارتباط باشید

لیست قیمت ورق استحکام بالا

قیمت ورق A283 از کارخانه‌های تولیدی معتبر فولاد مبارکه و اکسین اهواز و تولید خارجی شامل پوسکو کره، ایلیج اکراین، (MMK) روس، دیلینگر و دیلیدور آلمان،نوستا روسیه، ایثار هند و دوفرکو بلژیک موجود می‌باشد. ورق A283 در عرض های 1.5، 2، 2.5 و غیره موجود می‌باشد. کلیه ورق‌های آلیاژی به شرط آنالیز در مبدا و مقصد به صورت نمونه‌برداری از ورق با حضور بازرسین ما و شما امکان پذیر می‌باشد. در صورت عدم تطابق محصول، هزینه آنالیز و تعویض کالا پرداخت می‌شود. ورق A283 در چهار گرید مختلف A,B,C,D تولید می شود که تفاوت عمده آن ها در مقدار کربن موجود در ورق می باشد، با افزایش درصد کربن سختی افزایش پیدا می کند اما قابلیت جوشکاری کاهش می باید، در این میان ورق A283 گرید c مناسب ترین درصد کربن و سختی را دارا می باشد بنابراین پر مصرف ترین ورق A283 گرید C می باشد

شما می توانید قیمت و موجودی انواع ورق آهنی و انواع ورق های آلیاژی مانند ورق فولادی آلیاژی A283 را از طریق ارتباط با کارشناسان فروش شرکت استعلام نمایید

{"@context":"https://schema.org","@type":"FAQPage","mainEntity":[{"@type":"Question","name":"ورق های آلیاژی به چه صورت تولید می شوند؟","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"تکنولوژی های مختلفی برای تولید انواع ورق آلیاژی موجود می باشد. نورد سرد و نورد گرم از جمله فرآیندهای هستند که برای تولید این نوع ورق ها بکار گرفته می شوند"}},{"@type":"Question","name":"چیست ؟ A283 Gr C و A36 تفاوت","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"ورق ASTM A283 Gr C دارای چهار گرید مختلف (A ,B , C , D ) از صفحه فولادی کربنی برای کاربرد های عمومی است .\n\nASTM A36 فولاد کربنی است که در مقاطع مختلف انواع پروفیل و پلیت برای کاربرد های ساختاری مانند ساخت پیچ و مهره و اسکلت بندی پل ها و ساختمان ها استفاده می شود. از نظر مواد سازنده ASTM A36 و ASTM A283 هر دو از فولاد کربنی و کیفیت ساختمانی برای کاربرد های عمومی هستند . براساس آزمایشات انجام گرفته CE  ورق A283  از A36  بیشتر است . در نتیجه برای جوش نسبت به A36 سخت تر است . خواص مکانیکی بین A36 و A283 Gr C تقریبا یکسان است به این معنی که خواص مکانیکی بین این دو متفاوت نیست.\n\nبراساس توضیح فوق، می توان A36 به عنوان جایگزینی مناسب برای ورق A283 Gr C استفاده کرد. البته به این نکته توجه کنید که برای این جایگزینی به مجوز مهندسی نیاز است .  از نظر شکل ساختاری و عناصر تشکیل دهنده فولادی ، آلیاژ های A36 و A283 Gr C کاملا با یکدیگر تشابه داشته ، و در ۹۰% سازه ها می تواند به جای هم استفاده گردد. فولاد A283 Gr C  فولاد ساخت سازه است . این فولاد در ساختمان سازی ، ساخت ادوات صنعتی فلزی در صنایع نفت (ساخت استراکچر های استوانه ای شکل انبار نفت )  ساخت انواع تیرهاش ها و تیر ورق های مورد استفاده در پل سازی و راه سازی ، ساخت ستون های نگه دارنده برای کلیه سازه های فلزی سنگین ، ساخت دکل چرثقیل های تلسکوپی و سقفی به کار میرود . فولاد سازی A283 در حقیقت در صنعت جز فولاد های نو ظهور بوده و مهندسین طراحی صنعتی این آلیاژ را به نسبت آلیاژ A36  جهت مصارف صنعتی مناسب تر میدانند . فولاد A283 Gr C  در اصل نسخه ی بروز شده ی آلیاژ قدیمی A36 می باشد که تدریجا جای پای خود را در صنایع فلزی باز خواهد کرد"}},{"@type":"Question","name":"چقدر می باشد ST52 استاندارد های ورق ","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Brand Name : ST52-3\n\nLH No : 562\n\nMat No : 1.0570\n\nDIN : ST52-3N"}},{"@type":"Question","name":" و دیگر ورق های هم تراز در چیست ؟a283مقایسه ورق ","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"در مقام مقایسه باید گفت که ورق A283 از کاربردهای معمولی‌تری برخوردار است؛ همچنین از لحاظ مقاومت در برابر حرارت نیز ضعیف‌تر به نظر می‌رسد؛ بنابراین می‌توان گفت که اگر شما کاربرد مخصوصی را مد نظر دارید که در راستا آن به ورق مقاومی نیاز دارید که بتواند فشار بیشتری را تحمل کند، ورق A516 انتخاب مناسب‌تری به نظر می‌رسد؛ در واقع باید گفت که ورق A283 کاربردهای معمولی‌تری دارد که عموما می‌توان استفاده از این ورق را در ساخت مخزن‌های نگه‌دارنده سوخت، برخی مراحل خودروسازی و … در نظر گرفت"}}]}

تکنولوژی های مختلفی برای تولید انواع ورق آلیاژی موجود می باشد. نورد سرد و نورد گرم از جمله فرآیندهای هستند که برای تولید این نوع ورق ها بکار گرفته می شوند

ورق ASTM A283 Gr C دارای چهار گرید مختلف (A ,B , C , D ) از صفحه فولادی کربنی برای کاربرد های عمومی است .

ASTM A36 فولاد کربنی است که در مقاطع مختلف انواع پروفیل و پلیت برای کاربرد های ساختاری مانند ساخت پیچ و مهره و اسکلت بندی پل ها و ساختمان ها استفاده می شود. از نظر مواد سازنده ASTM A36 و ASTM A283 هر دو از فولاد کربنی و کیفیت ساختمانی برای کاربرد های عمومی هستند . براساس آزمایشات انجام گرفته CE  ورق A283  از A36  بیشتر است . در نتیجه برای جوش نسبت به A36 سخت تر است . خواص مکانیکی بین A36 و A283 Gr C تقریبا یکسان است به این معنی که خواص مکانیکی بین این دو متفاوت نیست.

براساس توضیح فوق، می توان A36 به عنوان جایگزینی مناسب برای ورق A283 Gr C استفاده کرد. البته به این نکته توجه کنید که برای این جایگزینی به مجوز مهندسی نیاز است .  از نظر شکل ساختاری و عناصر تشکیل دهنده فولادی ، آلیاژ های A36 و A283 Gr C کاملا با یکدیگر تشابه داشته ، و در ۹۰% سازه ها می تواند به جای هم استفاده گردد. فولاد A283 Gr C  فولاد ساخت سازه است . این فولاد در ساختمان سازی ، ساخت ادوات صنعتی فلزی در صنایع نفت (ساخت استراکچر های استوانه ای شکل انبار نفت )  ساخت انواع تیرهاش ها و تیر ورق های مورد استفاده در پل سازی و راه سازی ، ساخت ستون های نگه دارنده برای کلیه سازه های فلزی سنگین ، ساخت دکل چرثقیل های تلسکوپی و سقفی به کار میرود . فولاد سازی A283 در حقیقت در صنعت جز فولاد های نو ظهور بوده و مهندسین طراحی صنعتی این آلیاژ را به نسبت آلیاژ A36  جهت مصارف صنعتی مناسب تر میدانند . فولاد A283 Gr C  در اصل نسخه ی بروز شده ی آلیاژ قدیمی A36 می باشد که تدریجا جای پای خود را در صنایع فلزی باز خواهد کرد

Brand Name : ST52-3

LH No : 562

Mat No : 1.0570

DIN : ST52-3N

در مقام مقایسه باید گفت که ورق A283 از کاربردهای معمولی‌تری برخوردار است؛ همچنین از لحاظ مقاومت در برابر حرارت نیز ضعیف‌تر به نظر می‌رسد؛ بنابراین می‌توان گفت که اگر شما کاربرد مخصوصی را مد نظر دارید که در راستا آن به ورق مقاومی نیاز دارید که بتواند فشار بیشتری را تحمل کند، ورق A516 انتخاب مناسب‌تری به نظر می‌رسد؛ در واقع باید گفت که ورق A283 کاربردهای معمولی‌تری دارد که عموما می‌توان استفاده از این ورق را در ساخت مخزن‌های نگه‌دارنده سوخت، برخی مراحل خودروسازی و … در نظر گرفت

سوالات متداول ورق آلیاژی st52

شرکت هفت فولاد ویژن ارائه دهنده انواع خدمات متمرکز در زمینه های واردات ، تجارت و تامین فولادهای آلیاژی و کربن استیل ، می باشد شرکت فولاد هفت ویژن آمادگی خود را در زمینه مشاوره و اعلام آخرین قیمت ها و عرضه محصولات تخصصی و کمیاب مورد نیاز شرکتها و کارخانه جات را در تمامی ساعات کاری دارا می باشد

پاسخگویی : شنبه تا چهارشنبه 9 تا 16 ، پنج شنبه 9 تا 14

4 دیدگاه در “A283 راهنمای خرید ورق فولادی

 1. ارسلان میرزایی گفت:

  برای اطلاع از قیمت ورق آلیاژی A283 و مشاوره تخصصی که در سایت گفته شده باید از چه طریق وصل بشیم ؟

 2. قاسمی گفت:

  سلام ای کاش تو سایت اطلاع می دادید که تو چه شهرهایی نمایندگی فروش دارید و به خارج از کشور هم صادر میکنید یا نه ؟

 3. مرتضی 98 گفت:

  خیلی خفنید دمتون گرم خدایی کامل توضیح دادید

 4. عزیزی258 گفت:

  با توجه به ترکیب شیمیایی ورق مخزنی که تو سایت گفته شده منشه راهنمایی بفرمایید که در کارگاه های غذایی یا اتوکلا هم استفاده میشه یا نه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *